alexa metrics

banner560

banner572

18.04.2018, 09:54

Hacıosmanoğlu'nun istediği belgeler!

Trabzonspor'un 7-8 Nisan'daki kongresinde söz alan İbrahim Hacıosmanoğlu, önce Muharrem Usta'yı hedef alarak yüksek bonservis bedelleri ve futbolcu maaşlarını eleştirdi, ardından da Ahmet Ağaoğlu'na seslenerek, ''Eğer her iki dönemi de inceleyip belgeleriyle kamuoyuna sunmazsanız size en büyük muhalif ben olacağım'' dedi.

Trabzonspor Kulübü'nün her iki dönemde gerçekleşen transferler harcamalarını beyan etmesi için ekstra bir çaba sarf etmesine gerek yok... Borsaya açık olan şirket, zaten tüm transferleri şeffaflıkla açıklıyor. Tüm futbolcu ücretleri ve yıllık sözleşmeler kamuoyunun önünde gerçekleşiyor.  Faaliyet raporları ortada.

Çeşitli zamanlarda yayınladığımız bu bilgileri tekrar ve son kez tüm Trabzonsporluların bilgisine sunalım.

                                                                               ***

Trabzonspor, 2013 - 2014 sezonunda 15 futbolcu transfer etti.

Aykut Demir'e 2 milyon 900 Bin Euro bonservis bedeli ödendi. Trabzonspor'dan 3.5 Milyon Euro kazanan Aykut Demir'in, hali hazırda 5.5 Milyon TL'lik dosyası UÇK'da bulunuyor. Ayrıca Trabzonspor, Özer Hurmacı'ya 1 Milyon 850 bin Euro bonservis bedeli, 1.3 Milyon Euro + 7 Milyon TL maaş + fesih bedeli, Bourceanu'ya 1 Milyon 300 bin Euro bonservis, 250 bin Euro menajerlik ücreti ve 450 bin Euro fesih bedeli, Batuhan Karadeniz'e 300 bin TL bonservis, Şahin Aygüneş'e de 300 bin TL fesih bedeli ödedi.

Florent Malouda ve Bosingwa'ya bonservis bedeli ödenmezken bu futbolcular için Trabzonspor'un kasasından 500 bin Euro menajerlik ücreti ve toplamda 11 Milyon Euro maaş ödemesi çıktı.

Ayrıca Trabzonspor Kulübü, 1461 Trabzon'dan bulunan Yusuf Erdoğan, Mehmet Kuruoğlu, Abdullah Karmil, Kadir Keleş, Caner Osmanpaşa, Abdulkadir Özdemir, Mustafa Akbaş ve Fatih Öztürk'ü de kadrosuna kattı. Bu futbolculara 2 yıllık 2.5 Milyon TL civarında maaş öderken, Yusuf Erdoğan için de 326 bin TL menajerlik ücreti ödedi.

Bir sonraki sezonda (2014 - 2015) Trabzonspor, 26 futbolcu transfer etti.

Majeed Waris'e 6.5 Milyon Euro bonservis bedeli, 380 bin Euro menajerlik ücreti ödeyen Trabzonspor, bu futbolcuya 950 bin Euro da maaş ödedi. Oscar Carodozo'ya 5 Milyon Euro bonservis bedeli, 1 Milyon 200 bin Euro menajerlik ücreti ve 6 Milyon 600 bin Euro maaş, Sefa Yılmaz'a, 3.5 Milyon Euro + Anıl Taşdemir bonservis, 1 Milyon 258 bin TL menajerlik ücreti ve 6.3 Milyon TL maaş, Kevin Constant'a 2.5 Milyon Euro  bonservis, 840 bin Euro menajerlik ücreti ve 6.9 Milyon Euro maaş, Mustapha Yatabare'ye 2.5 Milyon Euro bonservis bedeli, 350 bin Euro menajerlik ücreti ve 1 Milyon Euro maaş, İshak Doğan'a 1 Milyon 750 bin Euro + Soner Aydoğdu + Aykut Akgün bonservis, 922 bin TL menajerlik ücreti ve 4 Milyon TL maaş + fesih bedeli, Erkan Zengin'e 2.25 Euro bonservis ve 3 Milyon Euro maaş, Aytaç Kara'ya 2.1 Euro bonservis + Emre Güral + Mustafa Yumlu ve 3.5 Milyon TL maaş, Deniz Yılmaz ve Serdar Gürler'e 9 Milyon TL + 100 bin Euro bonservis bedeli, 1 Milyon 586 bin TL menajerlik ücreti ve 6.5 Milyon TL maaş + fesih bedeli, Mehmet Ekici'ye 1.5 Milyon Euro bonservis, 420 bin Euro menajerlik ücreti ve 4 Milyon TL + 2 Milyon 800 bin Euro maaş, Douglas Texeira'ya 1.5 Milyon Euro bonservis bedeli, 560 bin Euro menajerlik ücreti ve 1 Milyon 500 bin Euro maaş, Marko Marin'e 1.6 Milyon Euro maaş, Gökhan Karadeniz'e 900 bin Euro bonservis, Musa Nizam'a 885 bin Euro + Giray Kaçar transferinden kalan 600 bin TL bonservis, 600 bin TL menajerlik ücreti ve 2.5 Milyon TL maaş + fesih bedeli, Uğur Demirok'a, 1.5 Milyon TL + Kadir Keleş ve 6.7 Milyon TL maaş, Hakan Arıkan'a 550 bin Euro ve 1 Milyon 400 bin TL maaş, Essaid Belkalem'e 450 bin Euro bonservis, 80 bin Euro menajerlik ücreti ve 700 bin Euro maaş, Anıl Taşdemir'e 1 milyon 200 bin TL bonservis bedeli ve 85 bin TL menajerlik ücreti, Ferhat Yazgan'a 90 bin Euro bonservis, Kurtuluş Yurt'a 200 bin TL bonservis ve 178 bin Euro menajerlik ücreti, Avraam Papadapoulos'a 150 bin Euro menajerlik ücreti ve 1 Milyon Euro maaş, Fatih Atik'e 100 bin Euro menajerlik ücreti ve 2 Milyon 850 bin TL maaş, Turgut Doğan Şahin'e 95 bin Euro menajerlik ücreti, Carl Medjani'ye 300 bin Euro menajerlik ücreti ve 3 Milyon Euro maaş, Salih Dursun'a 200 bin TL menajerlik ücreti ve 2.5 Milyon TL maaş ödendi.

Hacıosmanoğlu'nun kongre öncesi son transfer döneminde ise Trabzonspor 6 futbolcu aldı.

Stephane M'bia için 2.2 Milyon Euro imza parası ödeyen Trabzonspor, oyuncunun sezon alacakları ve ödenmeyen, faiz işleyen hak edişlerinden dolayı da 2 Milyon Euro dolayında bir miktar ödedi. Ayrıca M'bia için gelirken 800 giderken de 1.2 Milyon Euro menajerlik ücreti ödendi. Trabzonspor, Dame N'Doye için 3 Milyon 150 bin Euro bonservis bedeli ve 5.9 Milyon Euro maaş, Cavanda için 1.750 Milyon Euro bonservis bedeli ve 825 bin Euro maaş, Alper Uludağ için 1 milyon Euro bonservis 1 Milyon 284 bin TL maaş, Okay Yokuşlu için 2 Milyon Euro bonservis ve 2 Milyon Euro maaş, Esteban Alvarado için ise 1.1 Milyon Euro maaş ödedi.

Bu süre zarfında 10 Milyon Euro'ya Onur Kıvrak'ın sözleşmesini uzatan Hacıosmanoğlu yönetimi, Tolunay Kafkas'a 1.8 Milyon Dolar, Ersun Yanal'a da 1.9 Milyon Euro, Halilhodzic'e de 1.5 Milyon Euro maaş / tazminat ödedi.

YANİ EN AZ; 126 MİLYON 053 BİN EURO + 74 MİLYON 285 BİN TL + 1 MİLYON 800 BİN DOLAR... (Sözleşmelerde bulunan maç başı ücretler hariç)
                                                                              ***
İbrahim Hacıosmanoğlu'nun transfer edip kâr ederek gönderdiği bir tane futbolcu bile bulunmazken (Tek satış Waris - 4.5 Milyon Euro), Trabzonspor Muharrem Usta döneminde bu futbolcular arasından Mbia'yı harcamalara, Cardozo'yu mevcut alacaklarına mukabil yollayabildi. Yine Cavanda ve Douglas da 2.8 Milyon Euro'ya gönderilerek kulüp zarardan kâr etti.

Harcadığı paranın %10'unu bile geri kazandıramamış Hacıosmanoğlu nereye bakıp konuşuyor bilmiyorum. Aralık 2015'e göre bakıp konuşuyorsa (Euro 3.1) Trabzonspor'a zararı en az 470 Milyon TL... Nisan 2018'e göre bakıp konuşuyorsa (Euro 5.1) Trabzonspor'a zararı en az 725 Milyon TL.

Hadi ortasını bulalım Euro 4 TL diyelim; yine 585 Milyon TL eder!

Hangi tabloya bakıp kendisini hesap sorabilecek kadar başarılı görüyor, hangi sonuca bakıp kendisini Trabzonspor'un haklarını koruyabilecek bir pozisyonda görüyor, hangi ''doğru'' kendisini söz sahibi yapıyor, anlamıyorum!

Trabzonspor'a tarihi borç külfetini yükleyen kendisi, tarihi utançları yaşatan kendisi, tarihi karanlıklara hapseden, tarihinde görülmemiş bir itibar kaybı yaşatan kendisi... Sermaye artışına, yayın gelirlerine, reklamlara, sponsorluklara, Henrique - Adrian - Olcan Adın - Tolga Zengin - Volkan Şen - Yasin Öztekin gibi futbolcu satışlarına rağmen borcu 2.5 kat yükselten kendisi...

''Ödedi'' - ''Ödendi'' yazdıklarımız ödenemediği için kulübü bankaların, kredilerin, temliklerin, faizcilerin, faktöring şirketlerinin esiri haline getiren kendisi...

Koltuğu kaybetmemek için transfere sarılan, ödenemeyecek seviyelerde borçlanıp daha sonra üç kuruş gelsin de ödemeleri yapalım diye Yıldırım Demirören'in TFF başkanlığını destekleyen de kendisi...

Döndürülemeyen borç karşısında ''Paralı başkan'' ekolünden Muharrem Usta'nın seçilmesine vesile olan yine kendisi...

Ne oluyor, nasıl oluyor da Hacıosmanoğlu  hâlâ kongre kürsüsünden hesap sorabiliyor?

Belgeler, bilgiler ortada...

Gerçekleri görmek isteyen kulübün açıklamasına ihtiyaç duymaz...

Terazi - tartı arayan  açar faaliyet raporlarını, bakar 1 katrilyonluk borca görür kendini!

                                                                               ***

NOT: Muharrem Usta dönemi ayrı bir yazı konusu ancak merak edenler için özetle açıklayalım. Bu sezon sonu tüm ödemeler yapıldığında Usta yönetiminin Trabzonspor'da bonservis bedelleri, menajerlik ücretleri, yıllık ücretler, sözleşme yenilemeleri ve teknik direktörler için harcadığı meblağ 77 Milyon 176 Euro + 7 Milyon 420 bin TL ve 3 milyon Dolar. Gelecek yıllara ait sözleşme yükümlülükleri ise 40 Milyon 670 bin Euro + 4 Milyon 730 bin TL.

Yani toplamda EN AZ 117 MİLYON 846 BİN EURO + 12 MİLYON 150 BİN TL + 3 MİLYON DOLAR (Maç başı ücretlendirme yok)
 
 
Yorumlar (25)
Ts 4 yıl önce
Şu yazdığın yazı için sana tşk ediyorum.hacıosmanoğlunun rakamlarla Ts ye ne kadar zarar verdiğini kamuoyu anlasın.
İSMAİL 4 yıl önce
hele şükür trabzonda biri kral çıplak dedi teşekkürler bu yazı için
İho denen belanın peşinde gidenler anlar belki klübü getirdiği durumu
yasar 4 yıl önce
hacıosmanoğlu nereden bakarsan bak rezildi.
Cesur 4 yıl önce
Levent Bey, öncelikle sunduğunuz bilgiler harika, sizi tebrik ederim.
İ. Hacıosmanoğlu bu kulübün başına gelmiş en büyük beladır ve hala onu destekleyen Trabzonsporlular(!) var. Sırf kabadayı tarzı var diye onu "büyük" Başkan olarak tanımlıyorlar. Eee, siz çoban kökenli (kendisi açıkladı;"ben çocukken çobanlık yaptım"), birini bu kulübe Başkan yaparsanız, olacağı buydu.
Arkadaşlar, Trabzonspor'un hali vahim. Hala "birşey olmaaaz" diyen bir çok taraftar var. Biz taraftar olarak üstümüze düşen ne görev varsa yapmaya hazırız. Para verilecekse veririz. Bir hesap açsınlar taraftardan maddi yardım istesinler. Bu ayıp birşey değil. 80'li yıllarda bunu Galatasaray yapmıştı. Çok iyi hatırlıyorum, G'saraylı olmayan sanatçılar bile maddi yardımda bulunmuş ve o isimler o zamanın 'Fotospor' gazetisinde yayınlanmıştı. Bunlar ne çabuk unutuldu?
Söz konusu Trabzonspor ise, gerisi teferruattır..
sincapcan 4 yıl önce
Hacıosmanoğlunun yaptığı herşey için başkalarını suçlaması, kulübün paralarını göz göre göre yemesi, camiada açtığı büyük yaraya rağmen hala Trabzonspora geri dönerim diye tehditvari konuşması kulübün tarihine, bu renklere gönül veren herkese hakarettir. Hele onu destekleyenler bordo mavinin içine gizlenmiş hainlerdir. Trabzonspor bu parazitlerden acilen kurtulmalı
zafer 4 yıl önce
IHO SENIN BU KULÜPTE SÖZ HAKKIN YOK. BASKA DEGISLE EN SON KONUSACAK KISI SENSIN VE MUHAREM USTA BU KULÜBÜ BATIRDINIZ. AGAOGLU VE EKIBINI BIRAKINDA ISLERINI YAPSINLAR NE YÜZSÜZSÜNÜZ BE YÜZÜNÜZE TÜKÜRSELER YA RABBI SÜKÜR DERSINIZ"
Güven 4 yıl önce
Ne diyelim ne yapsak bu Ateş sönmeyecekARKADASLARA bir iki sorum olarak SORU 1 bu tabloyu kim istedi benim cevabim RTE AKP Aziz yildirim ortakligi SORU 2neden böyle yaptilar CEVAP sike sürecinin hesabini gördüeler kendilerine göre kulüpe El koyarak kullandiklari metod cok basit ve Yasal HAIN baskan atamak son iki baskan gibi istedigini fazlasiyla aldilar TS yi bitirerek SORU 3 Trabzonspor ve taraftarinin sevenlerinin tepkisi cevabi ne olmalidir CEVAP Ortak cözüm AKP CHP MHP ye sandiga gitmeyerek hesabi kapatmaktir saygilarNOT: bütün Trabzonun halki ve taraftari bir bütün halinde hareket etmelidir
Ali koç 4 yıl önce
İyi kuru çevirmişti kuçkaya sosa Burak katilleri vediğerletini hesapla bakalım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@