vardallar

YSK Başkanı'ndan Flaş açıklama: İlk kez yapılmıyor!

YSK Başkanı Güven'den seçim açıklaması

Gündem 03.04.2019, 10:36 03.04.2019, 10:48
YSK Başkanı'ndan Flaş açıklama: İlk kez yapılmıyor!

YSK Başkanı Sadi Güven açıklamalarda bulunuyor. Güven, "Bugüne kadar sizlere açıkladığım rakamı tüm siyasi partilerle paylaşıyorum. Bu kesin olmayan sonuç. Mazbataları vermek için kesin sonucu bekliyoruz. İstanbul'da akşam bize gelen dosyaya göre 8 ilçe seçim kuruluna yapılan itiraz üzerine ilçe seçim kurullarımız tekrar sayıma başlamıştır" dedi.

Güven'in açıklamalarından satır başları şöyle;

Bugüne kadar sizlere açıkladığım rakamı tüm siyasi partilerle paylaşıyorum. Bu kesin olmayan sonuç. Mazbataları vermek için kesin sonucu bekliyoruz. İstanbul'da akşam bize gelen dosyaya göre 8 ilçe seçim kuruluna yapılan itiraz üzerine ilçe seçim kurullarımız tekrar sayıma başlamıştır.

Kurulumuz toplanarak İstanbul İl Seçim Kurulu kararını ilçe seçim kurulu kararının uygulanması için kararın kesinleşmesi gerekmediğinden aykırı olarak verilen İl seçim kurulu kararının 1. maddesinin kaldırılmasına. İlçe seçim kurulunun sayımının sonuçlandırılması gerektiğine, yeniden yapılan sayımın tüm siyasi parti ve adaylar üzerinden geçerli olması gerektiğine karar verilmiştir.

"YENİDEN SAYIM İLK KEZ YAPILMIYOR"

Bana intikal eden bilgiye göre geçersiz oyların yeniden sayılması istenmiş. Bundan önceki seçimlerde de ilçe seçim kurullarımız yeniden sayım kararı verdiğinde sayımın kesilemeyeceğine karar verilmişti. İstanbul'daki hadisede budur. Sadece fiilen sayıma karar veren ve sayımın başladığı ilçelerin sayımını durdurmadık. Sadece itiraz edenlerin değil itiraz etmeyenlerin lehine de olabiliyor.


Yorumlar (8)
emrah 3 yıl önce
İSTANBUL İMAMOĞLU NUN HİÇÇÇÇÇ BOŞUNA UĞRAŞMAYIN SİZDEN OLANLAR DA SİZE CEZA KESTİ ÇÖKÜŞ BAŞLIYOR
kazım 3 yıl önce
Bir sonraki seçimde oy farkı 1 milyon olur. Belediyeciliğe ayrılması gereken para okçuluk vakfına, ensar vakfına yatırılamyınca İstanbul'un çook sorunu çözülür. İmamoğlu belediyecilik dersi verecek
king 3 yıl önce
akp kazanana kadar devam...durmak yok....
Murat 3 yıl önce
Sn. İmamoğlu bir trabzonlu olarak tek birşey istiyorum...belediyeden başakşehir spora verilen desteği kes muslukları kapat yeter
cengo 3 yıl önce
Neden mansur yavaşın 2014 de itirazından sonra saydırmadınız ?
? 3 yıl önce
o zaman seçimlerde hile yapılması mümkün değildi.....şimdi mümkün oldu :))))))
Reyiss 3 yıl önce
Ekrem imamoğlu ali cengiz oyunları dönmezse seçimi kazandı. bence hakettide.. bu hak kendisine verilsede verilmesede kazandı. önü açık..
Ilknur Cebi 3 yıl önce
Artikel Müslüman degilim.
Bunlar gibi sarlatanlarla ayni dine inanamam.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@