Yerel Seçimler öncesi FETÖ'ün planı deşifre oldu!

Yerel Seçimler öncesinde FETÖ'nün yeni taktiğinin hedefteki isimleri iftiralarla itibarsızlaştırmak olduğu öğrenildi.

Yerel Seçimler öncesi FETÖ'ün planı deşifre oldu!
banner432

FETÖ’nün yeni taktiğinin itirafçılar üzerinden örgütün hedefindeki isimleri iftira ile itibarsızlaştırmak olduğu istihbarat raporlarına yansıdı. 

Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’nın ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) hazırladığı istihbarat raporlarında, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik devam eden yargılamalarda, örgütün itirafçılar üzerinden siyasetçilere ve bürokratlara yönelik yeni bir algı operasyonu planladığı deşifre edildi. 

İstihbarat raporlarına yansıyan bilgiye göre, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik soruşturma kapsamında yargılamaları devam eden sözde üst düzey örgüt üye ve yöneticilerine ve halen firari olup yakalanma ihtimali göz önünde bulundurulan örgüt mensuplarına Pensilvanya’nın ‘İtirafçı olun, iftira atın.’ talimatı verdiği ortaya çıktı. Türkiye genelinde, 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi örgütün moral ve motivasyonunu yeniden arttırmaya yönelik algı operasyonları planladığı belirtilen raporda, siyasi partilerin belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi adaylık listelerine sızabilmek adına kendilerinden olmayanlara itirafçılar üzerinden iftira atarak itibarsızlaştırmaya ve önünü tıkamaya, aday olmasını istediği isimlerin önünü de bu şekilde açmaya çalıştığı öğrenildi. 

Örgütün, örgüt yapısı ve faaliyetlerini anlatmak yerine örgütle alakası olmayan kişilerin isimlerini vererek hedef şaşırtma yoluna gideceğinin belirtildiği raporda, kripto olarak nitelendirilen ve halen açığa çıkmayan örgüt mensuplarının bu yöntemle gizlenmeye çalışılacağı savunuldu. 
Raporda, örgütün görev almasını istemediği isimlere görev verilmesi durumunda, daha önceden itirafçılar üzerinden attığı iftiraları gündeme getirerek ‘FETÖ’cü adaylar’ şeklinde algı operasyonu yapmaya hazırlandığı vurgulandı. Örgütün, özellikle bu dönemde propaganda amaçlı olarak sosyal medyayı aktif kullanacağı bilgisine de yer verildi. 

Raporda, ilgili birimlerin itirafçıların yalan beyanlarına ve itiraflarına karşı dikkatli olması ve yeni isim ve adreslerin çapraz araştırma yöntemleriyle teyit edilmesi gerektiği aktarıldı. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ünal Arslan
ünal Arslan - 6 ay Önce

mağduriyet adına iyi bir taktik ...araştırın bakalım bu belediye başkanlığı seçimlerinde akp den adayların geçmişte hangileri fetö ye yakınmış ?

Dürüst
Dürüst - 6 ay Önce

Kendilerinden olmayanların isimlerini vererek legal görünmeye çalışmakta. Randevu alıp resmi görüştüğü kişileri beni muhatap aldılar diyor. O zamanlar hain olduğunu bilen hiç kimse buna randevu verip görüşmezdi. Normal zekaya sahip olanlar bu iftiraya itibar etmez. Basit mantık şu, bunlar kendilerinden olanların ismini hiç verir mi? Asla. Keşke örgüt yapısı ve faaliyetlerini anlatsa. Kamuda görev yapanlarla herkes gibi randevu alıp görüşmüş ve görüştüğü kişiyi bürokrat referansımdır diyor. Tamam referansım dediği insanlara kendisi sorulsun bakalım nasıl referans olacaklar. Hedef saptırıyor ve çephe genişletmeye çalışıyor aklınca. Lütfen bu ucuz numaralara itibar etmeyin. Ederseniz bunların emellerine ve hedeflerine hizmet etmiş olursunuz. Bu ülkenin istihbaratı var. Kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Verdiği isimlerin tamamı protokollerde yer almış insanlar. Haklarında en ufak şüphe olsa şimdiye kadar çoktan işlem yapılırdı. Bunlar hangi kılıç keserse onu kullanıyorlar. Bazı iyi niyetli olmayanlarda bu yöntemi benimseyip karalama yoluna gitmekte.

SIRADAKİ HABER

banner393