7m


7m

hyundai

Yazıcıoğlu'nun helikopteri için şok iddia!

Milli Yol Partili Çayır, BBP eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin bakımlarının yapılmadığını iddia etti

Gündem 24.05.2022, 09:52 24.05.2022, 10:27
Yazıcıoğlu'nun helikopteri için şok iddia!

 Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasından dönen Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Kırşehir teşkilatı ziyaretinde yaptığı açıklamada, helikopter teknisyeninin itirafta bulunduğunu söyledi.
Çayır, "Helikopter şirketinin teknisyenini mahkemede dinledik. Hayretler içerisinde kaldık. Günü geçmiş, mutlak anlamda servise gitmesi gereken ve değişmesi gereken parçalar servise gitmemiş. Bakımı geçmiş bir helikopteri uçuşa yönlendirmişler" dedi.
Sivil Havacılığın bakımı yapılmamış bir helikoptere nasıl uçuş izni verdiğini de anlamadığını aktaran Çayır, "Helikopterin bakımlarının yapılmadığını bugün Kahramanmaraş'ta mahkemede olan teknisyen K.K., itiraf etti. Teknisyen, 'uçarken helikopterin bakım zamanları da geçmişti' diyor. Gün boyu kayda değer ve sonucu etkileyecek bir gelişme yaşanamadı. 13 yıldır sonuca götürecek bir şey göremedik" diye konuştu.

"Bazıları, faile meçhul gitsin beklentisinde"

13 Yıl önce BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içerisinde olduğu helikopterin düşmesi olayıyla ilgili bazı kesimlerin faile meçhul beklentisinde olduğunu anlatan Çayır, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Neden işin üzerini örtmeye çalışıyorsunuz. Sorular gittikçe çoğalıyor. Mahkeme suikast davasını görüyor olsa yaşanan olayda farklı boyuta gider. Bugün imamla papazın masalını dinledik. Gerçekten yaşananlar üzüntü verici esas ve gerçeğe ilişkin hiçbir şey yok. Sanıyorum birileri bu davayı bir an önce kapatmak istiyor".

Kırşehir teşkilatında İl Başkanı Şevket Göçmen, Merkez İlçe Başkanı Ömer Yeşil ve Nizam-I Alem Ocakları Başkanı Zafer Ateş ile bir süre sohbet eden Çayır, Kırşehir'den ayrıldı.


Yorumlar (2)
Hasan Usta 1 ay önce
tabi tabi 3 gün boyunca bu teknoloji elimizde dağın öbür yamacında aradık abimizi bu millette yedi belki burada hesabı görülemeyecek ama bu işin ahireti var o kansızlar için
nedim 1 ay önce
Hatırladığım kadarıyla malatya erhaç tan havalanan ve helikoptere doğru uçan 2 adet jet radara yansımıştı.. daha sonra araştırma komisyonu radar görüntülerini hava kuvvetlerinden talep ettiğinde , son beş dakikalık görüntünün teknik bir arıza nedeniyle mevcut olmadığı söylenmişti.. kuvvetle muhtemeldirki, iki adet jet peşpeşe helikopterin hemen üzerinden yukarı tam gaz çıkış yaparak egzosları mukavemeti ile helikopteri düşürdüler.. hatta o dönem helikopterin iç yüzeyinde ve dışında yoğun karbondioksit izine rastlandığı basına yansımıştı.. fetö terör örgütünün hava kuvvetleri içindeki unsurları rahmetliyi böyle şehit ettiler ve millet nezdinde sandığa yansımamış fakat gönüllerde potansiyelini koruyan bir alternatif şahsiyetin canına böyle kıydılar.. Allah rahmet eylesin.. Bu hain güruhuda Allah kahr eylesin..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@