banner192

Yarın Türkiye'de tüm gün hayat duracak !

Yarın 100 bine yakın kamu çalışanı iş bırakacak. Büro çalışanları, adliyeler, vergi daireleri, nüfus ve vatandaşlık işleri, kaymakamlıklar, valilikler dahil olmak üzere yarın tam 43 kamu kurumunda memurlar iş bırakacak. Türk Büro-Sen Karabük Şube Başkanı

Yarın Türkiye'de tüm gün hayat duracak !

Yarın 100 bine yakın kamu çalışanı iş bırakacak. Büro çalışanları, adliyeler, vergi daireleri, nüfus ve vatandaşlık işleri, kaymakamlıklar, valilikler dahil olmak üzere yarın tam 43 kamu kurumunda memurlar iş bırakacak. Türk Büro-Sen Karabük Şube Başkanı Celal Tokatlı, 27 Şubat Çarşamba günü iş bırakma eylemi yapacaklarını söyledi. 

NE İSTENİYOR?
 
Türk Büro-Sen Karabük Şube Başkanı Celal Tokatlı, anayasanın 128. maddesinin değiştirilerek kamu çalışanlarının iş güvencesinin ortadan kaldırılmasının istendğini söyledi. 
 
Sabırlı davranmalarının beklenmemesi gerektiğini belirten Tokatlı, "Maliye Bakanlığı'nda ve Adalet Bakanlığı'nda ülke genelinde uyarma eylemlerimizi yaptık, siyasi parti gruplarıyla görüştük.
 
Ancak ne fazla mesailerimiz ne de adliye yol paralarımızın geri ödenmesi konusunda mesafe kaydedemedik. Yaşanan olumsuzluklar karşısında başta Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Nüfus Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bağlı hizmet birimleri ile Maliye Bakanlığı olmak üzere; hizmet kolumuza bağlı 43 adet kamu kurum ve kuruluşunda; fazla mesailer için, ek ödemelerin emekliliğe sayılması için ve güvencemize el sürdürmemek için üretimden gelen hizmet gücümüzü kullanacağız" dedi.
 
İŞ BIRAKMANIN GEREKÇELERİ NE?
 
- Fazla mesai ücretlerini kaldıran anlayışa hayır demek
 
- Güvencesiz çalışmaya hayır demek
 
- Ücret adaletsizliğinin giderilmesi
 
- Özelleştirme ve taşeronlaşmaya son verilmesi
 
- 4/B - 4-C uygulamasına son verilmesi
 
- Ek ödeme ve her türlü ücretin emekliliğe dahil edilmesi
 
- Uluslararası normlarda Toplu Sözleşme ve Grev Hakkı kullanma
 
- Vergide adalet, güvenli gelecek, hükümet ve bürokrasi tarafından yapılan sendikal ayrımcığa dur demek
 
- Kamudaki kadrolaşmaya son verilmesi
 
- Kamuda iş yoğunluğu ve personel yetersizliği (vb) gerekçelerle fazla mesai çalışması yapıldığı halde 02 Kasım 2011 tarihinde çıkartılan 666 Sayılı KHK ile 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren kaldırılan fazla mesai ücretlerinin çalışanlara ödenmesi talebi
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
adil türk - 5 yıl önce
Devlet işine kapağı atan kendini dokunulmaz ve üstün görüyor.

İşi aksatma ve ağırdan alma umursamazlık,alıp başını gidiyor.Olan vatandaşa oluyor.

Beğenmeyen gitsin çzel sökterde çalışsın.

ÇALIŞMAYANA DOKUNACAKSIN.

Çalışanı zaten herkes takdir eder.