Veysel İpekçi'nin meclis üyeliğine son verildi

"Kendisini görüp ayağa kalkmadı" diye belediyede çalışan şoföre "tuvalet önünde oturma" cezası veren ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Gönül kıranın kalemini kırarız" tepkisini gösterdiği Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi'nin belediye meclis üyeliğine son verildi.

Gündem 07.12.2019, 22:46 07.12.2019, 22:49
Veysel İpekçi'nin meclis üyeliğine son verildi

İstanbul Güngören'de Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi meclis üyeliğinden düşürüldü.

Güngören Belediyesi'nde çalışan kişinin ayağa kalkmadığı gerekçesiyle Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi tarafından cezalandırılması tepki çekmişti.

GÖREVDEN ALINMIŞTI
Görüntünün sosyal medyada yayınlanması üzerine Belediye Başkan Yardımcısı görevinden alınmıştı.

MECLİS ÜYELİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ, ODASINA KİLİT VURULDU
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in, "istifa eden şahsın belediye meclis üyeliğine devam etmesini de uygun görmüyoruz" ifadesi üzerine Veysel İpekçi'nin belediye meclis üyeliğine son verildi. Veysel İpekçi'nin istifa etmesi de yeterli görülmeyerek meclis üyeliğinden düşürülmesine karar verildi. İpekçi'nin makam odasına da kilit vurulduğu öğrenildi.

Veysel İpekçi'nin meclis üyeliğine son verildi
ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye işçisine verilen cezaya tepki göstermiş ve şöyle konuşmuştu:

Sadece kendi ajandasına, kariyerine odaklanan kişilerden dava adamı olmaz. Kendi nefsine göre hareket edenlerden dava adamı olmaz.Kibir abidesi olanlardan dava adamı olmaz. Hele hele vatandaşa tepeden bakan kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz.

Milleti karşısına alan bizi de karşısına alır. İnsan gönlünü kıranların, biz de partideki görevlerinin kalemini kırarız.

Yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmeyenler, sadece varlık sebeplerini inkar etmekle kalmaz, aynı zamanda kendi hüsranlarını da hazırlar.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (8)
DuRsUnTeMeL 2 ay önce
Sana trabzon halkı oy veriyor sen haklısın. Eğer samimiysen Trabzonlulara rum pontus diyen esenler belediye başkanını da görevden al.
DuRsUnTeMeL 2 ay önce
Esenler belediye başkanının kalemini niye kırmadın? Senin samimiyetine hiç inanmadım! 2011 de şampiyonluğumuzu çalan şikebahçeyi ödüllendirdiğini hiç unutmam!
61 son kraL 2 ay önce
Şöförü belediye başkanı yardımcısı yaparlar gönlünü tam alırlar????????????
Padisah 2 ay önce
Padisahim cok yasa!
Yol Arkadaslarin yanından ayrildimi ya hain ya hırsız yada arsız oluyor!
Bir muhalif gazetecinin karsisina çıkamadan siyasi hayatin sona erecek.Bravo.
sturriedge 2 ay önce
Sayın Cumhurbaşkanı İngiltere'de yolsuzluk yapılma şansı yok bu Türkiye'de formasını giydiğim Trabzonspor'umuzun 2010 2011'de şike yüzünden şampiyonluğuna engel olduğunuz söyleniyor lütfen buna bir cevap verebilir misiniz? Ben Daniel Sturriedge..
Trabzonlu Hayati dayı 2 ay önce
Vah vah yazık olmuş Trabzon'un t sine
Kemal 2 ay önce
Yarın birisi de Sn.Cumhurbaşkanımız geldiğinde ayağa kalkmazsa ve bu kişi devlet için işini iyi yapan biriyse, asle işinden atılmaz. Çünkü şahsi meseleden önce gelir devletin menfaati. Ben öyle inanıyorum.
yakun 2 ay önce
Benzeri bir durum İstanbul Esenlerde balkonda oturan bir gence yapılmadı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@