alexa metrics

banner536

Ümitcan Uygun'un ifadesi ortaya çıktı

Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili gözaltına alınan Ümitcan Uygun'un ilk ifadesi ortaya çıktı: Ben evden çıktığımda kendindeydi

Gündem 06.08.2021, 13:24 06.08.2021, 13:29
Ümitcan Uygun'un ifadesi ortaya çıktı

Ankara'da Aleyna Çakır olarak bilinen 21 yaşındaki Sema Esen'in ölümüyle ilgili hakkında soruşturma yürütülen Ümitcan Uygun, evinde ölü bulunan 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili gözaltına alınmıştı.

''GECEYİ BİRLİKTE GEÇİRDİK, EVDEN ÇIKTIĞIMDA KENDİYDENDİ''
Haber Global muhabiri Ozan Ulaş, Ümitcan Uygun'un ilk ifadesine ulaştı. Uygun'nun ifadesinde, "Geceyi beraber geçirdiğimiz doğru ancak ben sabah evden çıktığım sırada sağlıklı ve kendindeydi daha sonra evde bulunan diğer arkadaşları beni aradı ve Esra'nın ağzından kan geldiğini söyledi.

Ümitcan Uygun'un ifadesi ortaya çıktı

''ÖLÜMÜYLE BİR İLGİM YOK''
Ben de polise haber vermelerini istedim. Esra'nın hayatını kaybettiği için üzgünüm, ölümüyle bir ilgim yoktur" dedi.

NE OLMUŞTU?
Ankara polisi, önceki gece Mamak ilçesi Akdere Mahallesi'nde ihbar üzerine girdiği evde bir kadın cesediyle karşılaştı. İnceleme sonucunda ölen kişinin Esra Hankulu olduğu belirlendi. Soruşturmayı derinleştiren polis, tanık ifadelerinden Hankulu'nun en son Ümitcan Uygun ile görüştüğünü belirledi. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hankulu'nun ölümünün ilk belirlemelere göre uyuşturucu kullanımından kaynaklandığı tespit edildi. Ancak ölümü şüpheli görülen Hankulu'nun aynı gece arkadaşlarını arayarak psikolojisinin iyi olmadığını ve babasının mezarına gitmek istediğini söylediği belirtildi. Arkadaşlarının o gece Hankulu'nun yanına giderek geceyi birlikte geçirdikleri öğrenildi.

Ümitcan Uygun'un ifadesi ortaya çıktı

ARKADAŞLARININ İFADESİ, EVDE OLDUĞUNU DOĞRULADI
Poliste ifade veren arkadaşlarının, aynı gece Ümitcan Uygun'un da evde bulunduğunu, Uygun'un sabah kendileri uyanmadan Hankulu'nun odasından ayrıldığını iddia ettiler. Ayrıca Hankulu'nun yanında cep telefonunun bulunamadığı öğrenildi.

ÖN OTOPSİ RAPORU TAMAMLANDI
Şüpheli şekilde hayatını kaybeden Esra Hankulu'nun ön otopsi raporu tamamlanırken, alınan örnekler kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Hankulu'nun ön otopsi raporunda, beyin zarında travmatik olmayan kanama ve akciğerlerde iltihaplanma tespit edildi. Bu bulguların haricinde vücutta herhangi bir darp, cebir, kesici, delici alet izi ve ateşli silah yarasına rastlanmadı. Herhangi bir zehirlenme durumuna yönelik alınan bulgular, toksikolojik inceleme amacıyla Kimya İhtisas Laboratuvarı'na gönderildi. Hankulu'dan alınan örnekler, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla İstanbul Adli Tıp Kurumuna yollandı. Öte yandan, Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin gözaltına alınan, aralarında Ümitcan Uygun'un da bulunduğu 3 zanlı hakkında, "uyuşturucu temini" ve "fuhuşa aracılık yapma" yönünden de inceleme yapıldığı öğrenildi.


Yorumlar (5)
Okur 6 ay önce
Bu adam belli ki kimsesiz kızları sana sahip çıkıyorum diyerek kandirip, uyuşturucuya aliştırip, satan bir şebeke elemanı. Devlet gereğini yapacaktır.
Tursun 6 ay önce
Sen çok yaşa hemşehrim ALLAH ta seni güldürsün adam nuri alkconün vücut bulmuş hali burada tespitin çok iyi
Kara Bayram 6 ay önce
Darp cebir yok.Bu adam severek mi öldürüyor?
DeliDalga 6 ay önce
Beyin darbe yemiş. Anlaşılmayacak birşey yok kızın birşeylerden haberi vardı ve sanırım tehdit etti söylerim diye. Oda bu şekilde çözdü anlaşılan. Ama bi haftaya çıkar. Partide dayısı var . Vitamin B
Uygun 6 ay önce
Gerçekten çok merak ediyorum bu maymunun kimin koruması altında olduğunu. Kesin bürokratlara falan fuhuş için kadın ayarlayan bir çetenin üyesi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@