TV kanalına silahlı saldırı

 BEŞİKTAŞ'daki bir televizyon kanalında ‘Balyoz Davası' kararının tartışıldığı ‘Dinamit' isimli programa katılan yazar Rasim Ozan Kütahyalı, dışarıda bir cipten ateş edildiğini ileri sürdü Program sonrası açıklama yapan Kütahyalı, "Tartışma çok sert konuş

Gündem 22.09.2012, 09:37
TV kanalına silahlı saldırı

 

BEŞİKTAŞ'daki bir televizyon kanalında ‘Balyoz Davası' kararının tartışıldığı ‘Dinamit' isimli programa katılan yazar Rasim Ozan Kütahyalı, dışarıda bir cipten ateş edildiğini ileri sürdü
 
Program sonrası açıklama yapan Kütahyalı, "Tartışma çok sert konuşma yaptım. Yaklaşık 10 dakika sonra dışarıdan silah sesi geldi. Biz bu kafalara karşıyız" dedi. 
 
Beyaz TV'de canlı yayınlanan "Dinamit" adlı programı hazırlayıp sunan Latif Şimşek, yazar Rasim Ozan Kütahyalı, Ümit Zileli ile ‘Balyoz Davası' kararını gündemlerine aldı. İddiaya göre, Balyoz Davası'nda alınan kararın hareketli şekilde tartışıldığı sırada Beyaz TV binası önüne cip ile gelen kişilerden biri aracın ön tarafından silahını peş peşe ateşlerken, arka tarafta oturanlar da "Yaşasın Cumhuriyet" diye bağırarak kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ne boş kovan bulabildi.
 
Saldırının ardından Rasim Ozan Kütahyalı yaptığı açıklamada "Bizler yayındaydık. Yayın sırasında Balyoz Davası ile ilgili sert çıkışım oldu. Bu generallerin Türk Milleti'ne karşı davrandığını, Türk milletinin çoğunluğunun onları mahkum ettiğini, değerlerine saldırdığını söyledim. 10 dakika sonra da silah sesleri duyuldu. Ardından ekibimiz ne olup bittiğini öğrenmek kapının önüne çıktı. Bizler de stüdyonun basılacağını düşünerek önlemimizi aldık. Güvenlikçi arkadaşlar, bir ciple Beyaz TV Binası'na gelen kişilerin bir şarjör mermiyi ateşlediğine şahit olmuş. Silahlarla, yasadışı yöntemlerle bizi sindirmeye çalışıyorlar. Gelen tehdit telefonlarının haddi hesabı yok. Cumhuriyeti bu şekilde kurtaracaklarını sanıyorlar. Oysa Cumhuriyet hepimizin Bizim mücadele ettiğimiz kafa bu kafadır" dedi. Rasim Ozan Kütahyalı polislere, "Güvenlik kamera görüntülerini inceleyin. Varsa bir şey şikayetçi olurum" diyerek ayrıldı. 
 
Latif Şimşek ise "Güvenlikçi arkadaşlar görmüş. Havaya ateş açarak aracın arkasından da ‘Yaşasın Cumhuriyet' diye bağırdılar" dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, Beyaz TV'nin girişinde önlem aldı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@