7m


7m

hyundai

Türkiye'nin yerli ve milli ilk motoru yarın teslim ediliyor

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI)'de 2009 yılında temeli atılan ve seri üretime geçen Türkiye'nin yerli ve milli ilk motoru TEI-PD170, yarın düzenlenecek törenle teslim edilecek.

Gündem 14.01.2020, 20:02
Türkiye'nin yerli ve milli ilk motoru yarın teslim ediliyor

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI)'de 2009 yılında temeli atılan pistonlu motor projeleri kapsamında ortaya çıkan, yazılım, donanım ve tasarımı dahil olmak üzere yerli ve milli ilk motoru yarın teslim ediliyor.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir'in iştirakleriyle, seri üretime geçen Türkiye'nin ilk milli havacılık motor olan TEI-PD170 düzenlenecek törenle teslim edilecek.

TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Türkiye'nin yerli ve milli ilk motoru olan TEI-PD170 için Eskişehir TUSAŞ Motor Sanayii'nde yarın (15 Ocak 2020) teslim töreni gerçekleştirilecek.


Yorumlar (3)
Serkan 2 yıl önce
Türkiye'nin ilk yerli motorunun içerisinde olduğu uçak yaptık 1936'da Kayseri Uçak Fabrikası'nda. Aradan 84 sene geçti ve şimdi ilk yerli motor diyorsunuz komik olmayın!
Serkan 2 yıl önce
O fabrikada üretilen uçaklar ihraç edildi. Şah Rıza Pehlevi'ye de altında Uluğ Başbuğ ATATÜRK'ün imzası olan meclis kararıyla bir uçak hediye edildi. Iskartaya çıkmış olan alman leopar tankının motorunu altay tankına takıp da yerli üretim diyecek kadar yalAKasın ercan!
ercan 2 yıl önce
Emin misin Serkan? 1936 da yapılan neredeyse tamamı montajdı. O zamana göre küçümsenemez ama motoru bizdendi deme koçum!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@