Türkiye'nin konuştuğu iki İranlı hakkında karar verildi

Türkiye'ye kaçak gelen iki İranlı hakkında karar verildi.

Türkiye'nin konuştuğu iki İranlı hakkında karar verildi

Adana'da yakalanan ve ülkelerinde idam veya hapis cezası  alabileceklerini ileri süren 1'i kadın 2 İranlı kaçak göçmenin, güvenli başka bir ülkeye gönderilinceye kadar Türkiye'de kalmalarına karar verildi.
 

Alınan bilgiye göre, yaklaşık bir ay önce polis tarafından yakalanan  51 kaçak göçmen arasındaki 1'i kadın 2 İranlı, ülkelerine gönderilmeleri halinde,  idam, hapis cezası veya zulme uğrama durumuyla karşı karşıya kalacaklarını öne  sürerek uluslararası koruma başvurusunda bulundu.

Geniş çaplı güvenlik tahkikatından geçirilen iki İranlının başvurusu  kabul edildi. Bu kapsamda iki kaçak göçmenin güvenli üçüncü bir ülkeye  gönderilinceye kadar Türkiye'de misafir olarak bulunmalarına izin verildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi Müdürlüğü ekipleri, 6  Mayıs'ta yaptıkları çalışmayla çok sayıda yabancı uyruklunun iki farklı minibüsle  kente getirileceğini belirlemişti. Şehrin girişlerinde önlem alan ekipler, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG)  otoyolunun Sarıçam ilçesi İncirlik Park alanındaki uygulama noktasına yaklaşan  iki minibüsü durdurmuş, minibüslerde yapılan aramalarda, 31'i Afganistan, 18'i  Pakistan ve 2'si İran vatandaşı 51 yabancı uyruklu bulunmuştu. Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine gitmeyi planlayan yabancı  uyrukluların polise sundukları belgelerin sahte olduğu tespit edilmişti. Yabancı uyruklular, İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmiş,  gözaltına alınan iki minibüs sürücüsü ise emniyetteki işlemlerin ardından sevk  edildikleri adliyede tutuklanmıştı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner443