banner556

Türkiye'nin ilk koronavirüs aşısı hayvanlar üstünde denendi! alınan sonuç sevindirdi

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara: "Koronavirüs aşısını ilk kez hayvanlar üzerinde denedik." dedi.

Gündem 05.04.2020, 15:54 05.04.2020, 16:15
Türkiye'nin ilk koronavirüs aşısı hayvanlar üstünde denendi! alınan sonuç sevindirdi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, "Koronavirüs aşısı, hayvanlarda antikor cevabı oluşturdu, şimdi sıra bu cevap hastalıktan koruyacak mı ona bakmada" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken, ülkemizde aşı ve ilaç tedavisi için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, aşıyı ilk kez hayvanlar üzerinde denediklerini ve olumlu dönüş aldıklarını söyledi.

HAYVANLAR ÜZERİNDE DENENDİ

Prof. Dr. Kara, açıklamasında "İyi bir haber, küçük bir bant üzerindeki mikro-iğneler ile, koronovirüsün hücreye tutunmasını sağlayan kısmını, savunma sistemine tanıtıp, koruyucu antikor geliştirmeyi amaçlayan aşı, hayvanlarda antikor cevabı oluşturdu, şimdi sıra bu cevap hastalıktan koruyacak mı ona bakmada" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Pusat.k. 11 ay önce
Bence bu koronanin ilacidav. Ve asiside cin devletinde vardir.adi üzerinde cin giribi.nedenmi adamlar hemen toparladi.bence bunu bilincli yaydilar.cinliler. bekliyom bakalim bundan nasil ekonomi kari yapacaklar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@