Türkiye'de koronavirüs raporu: işte yeni rakamlar

Türkiye'de koronavirüsten 16 kişi daha vefat edildi

Gündem 28.03.2020, 19:50 28.03.2020, 20:03
Türkiye'de koronavirüs raporu: işte yeni rakamlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüste son rakamları duyurdu.

Bugün yapılan 7 bin 641 test sonucunda bin 704 pozitif vaka çıktı ve 16 kişi daha vefat etti.

Böylece toplam vaka sayısı 7 bin 402 olurken vefat eden sayısı da 108'e yükseldi. Yoğun Bakımda bulunan hasta sayısı 445 iken entübe hasta sıyısı 309 olarak açıklandı. 70 hasta ise iyileşti.

Yorumlar (6)
rumuzyok 11 ay önce
Gunde 7461 test yapilmis ve buna ragmen rakamlar korkunc.Almanyada ise gunde 22.000 test yapiliyor bu sayi neredeyse bizdekinin uc kati.Karsilikli Rakamlar ortadayken Saglik bakanimiz cikip hala vaka sayimiz su kadar , yok avrupadan soyle iyiyiz boyle gucluyuz demeyi biraksin.Ekonomik bazi endiseler sebebiyle Sokaga cikma yasagi ilan edilemiyor , virusun yayilmasina engel olunamiyor , yetersiz test yapildigi icin yeni vakalarin tespiti gecikiyor.Keske avrupada virus tespit edildiginde ulkemizde yetkililer bunu halktan gizlemek suretiyle zaman kazanma yoluna gitmek yerine virusle mucadeleye baslamis olsalardi.
Ali. 11 ay önce
rumuzyok.sen en iyisi almanyaya git orada guvende olursun hatta bence italyaya git orada daha guvende olursun.cok deger veriyorlar insana.Kendi devletinizi kucuk dusurmekten vaz gecin artik.
rumuzyok 11 ay önce
Siz nereye isterseniz gidebilirsiniz.Ben cuvalla vergiyi turkiye cumhuriyetine veriyorum almanya veya italyaya degil.Bu vergileride SEHIRLERI ORTADAN IKIYE AYIRIP KANALLAR YAPILSIN DIYE DEGIL oncelikle canimin sagligi icin veriyorum.saygilar
Şbraam 11 ay önce
Tabip odası başkanı açıkladı:* Pandemi kurullarında Tabip Odalarının olmadığını, müftülük, eczacı odaları, elektrik şirketleri, orman müdürlüğü ve en son Erbil’de maske dağıtırken gördüğümüz Kızılay temsilcileri olduğunu öğreniyoruz.

* Allah devletimize milletimize yardım etsin.

* Lütfen evde kalın. Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarını dinleyin.
61@61 11 ay önce
Dostum onların sağlık alanı çok işleri olduğu için onları almadılar
İbraam 11 ay önce
Tabip odası başkanı açıkladı: * Pandemi kurullarında Tabip Odalarının olmadığını, müftülük, eczacı odaları, elektrik şirketleri, orman müdürlüğü ve en son Erbil’de maske dağıtırken gördüğümüz Kızılay temsilcileri olduğunu öğreniyoruz.

* Allah devletimize milletimize yardım etsin.

* Lütfen evde kalın. Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarını dinleyin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@