Tüm acil numaralar 112'de birleşiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı son dakika açıklamasında "2021 Haziran'da tüm acil çağrı numaralarını 112'de birleştireceğiz" dedi.

Gündem 19.08.2020, 12:43
Tüm acil numaralar 112'de birleşiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD İl Müdürlüğü'nde, İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, daha önce hazırlıkları duyurulan acil çağrıların tek hatta toplanmasıyla ilgili tarih vererek "2021 Haziran'da tüm acil çağrı numaralarını 112'de birleştireceğiz" açıklamasında bulundu.

Soylu, depremlerdeki ağır hasarlı binalarla ilgili veriler paylaşarak, "Sizlerle ilginç bir araştırma bulgusunu paylaşmak isterim. Depremde Avcılar'da hasar gören 98 binanın yüzde 40'ı 90'lı yıllarda inşa edilmiş. 2011'deki Van depreminde İpekyolu'da ağır hasarlı binaların da yüzde 62'si 90'lı yıllarda yapılan binalar. Elazığ depreminde zarar gören mahallelerde verileri incelenen 47 binanın yüzde 60'ı da aynı binalar. Bu ve benzeri kriterlere göre şehirlerimizin risk raporlarını oluşturmalı ve buradan bize düşen görevleri hızlıca yerine getirebilmeliyiz. Ben lafımı ağzında ezen biri değilim. Arabalarımızı yenilemek için gayret ettiğimiz kadar binalarımızı yenilemek için gayret etmezsek bu doğru olmaz" dedi.

Yorumlar (3)
KOÇ 61 3 ay önce
Çok şükür kendi numaramı aklımda tutamıyorum acil ayrı polis ayrı jandarma ayrı orman yangını ayrı salgın ayrı sigara bırakma hattı ayrı yeter daaaaa.
yorumcu 3 ay önce
Kimse D segment arabasini verip ayni paraya iki kapili bir araba alayim demiyor sayin bakan bey.Kentsel donusum ayagina 120 metrekare evi yikip 70 metrekare ev veriyorlar insanlara.Sonrada 3 cocuk yapin diye ogut veriyorsunuz .Nerede buyuyecek bu 3 cocuk?? g..tum metrekare evlerde mi?? Desteklediginiz cok sevdiginiz muteahhitler KAZANC olmayan yere RİSK olsa dahi girmiyorlar.Muteahhit girmedigi gibi devlette mudahale etmiyor.Yani yine isin ucu paraya degiyor.Ben bu durumdan kentsel donusumun rant araci olarak kullanildigini anliyorum.
lazon 3 ay önce
15 yıl önce de birleşiyordu...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@