TRT'de Giresunluları kızdıran Topal Osman sorusu için soruşturma başlatıldı!

TRT’deki Topal Osman Ağa’yla ilgili soruyla ilgili AK Parti’li Sabri Öztürk tepki gösterdi, TRT açıklama yaptı.

Gündem 28.03.2019, 15:42 28.03.2019, 15:52
TRT'de Giresunluları kızdıran Topal Osman sorusu için soruşturma başlatıldı!

TRT 1'de yayınlanan yarışmada Giresunlu Yarbay Osman Ağa ile ilgili sorulan soruya Giresun'dan sert tepkiler yükselirken AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk de açıklama yaptı.  Öztürk TRT'ye tepki gösterdi.

“YARBAY TOPAL OSMAN AĞAMIZ BİZİM KAHRAMANIMIZDIR…”
“Kurtuluş Savaşında 42.ve 47.gönüllü alayları kuran, bu ülkenin kurtuluşu için canını feda eden isimsiz kahramanlarımızın komutanı Topal Osman Ağa için kötü söz söylemek değil bir TV kanalının, hiç kimsenin haddine değildir.

Hakkında onlarca kitap yazılmış, sebebi ve sonucu aydınlatılmayı bekleyen ve bu ülkenin iki aziz evladı olan Ali Şükrü Bey ve Topal Osman Ağa'nın ölümüyle sonuçlanan trajedik olayları dikkate almadan söylenen kötü sözleri kınıyorum”

TRT’DEN ÖZÜR VE SORUŞTURMA AÇIKLAMASI
TRT’nin resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

TRT 1’de yayınlanan 3’te 3 Tarih programında, Milli Mücadele’nin önemli isimlerinden olan Topal Osman Ağa’nın maksadını aşan bir soru ile gündeme gelmesi kurumumuzu derinden üzmüştür.

Söz konusu program hakkında, Topal Osman Ağa ile ilgili sorulan soru nedeniyle soruşturma başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

TRT’nin bu açıklamasının ardından sosyal medyadan bir duyuru daha yapan Öztürk, “TRT Genel Müdürü ile yaptığımız görüşmeler sonucu, Topal Osman Ağamız hakkında TRT 1'de yayınlanan yarışma programında kullanılan talihsiz sözler nedeniyle soruşturma başlatıldığı kamuoyuna duyurulmuştur” dedi.

trt

Sözcü

Yorumlar (20)
Antikus 2 yıl önce
Trabzonluyum ve cepni beyi Topal Osman aganin hayraniyim bu ülkede Topal osman ve beraberindekiler icin kötü bir laf söylemek kimsenin haddi degildir isterseniz ilk önce onlarin yatiginin yüzde birini yapin yapabilirseniz sonra konusursunuz
Tarih yalan söylemez 2 yıl önce
Bir gün evvel mecliste Ali şükre beye silah çeken kimse Osman Ağaya azmettirende odur ... lozan kabul etmeyen.. hilafetin ve alfabenin kaldırılmasına karsicikan ve ölümüyle lav edilen 1. meclis 2.mecliste ralattin rahat hepsini oylayın kanunlatirdilar 12 ada gitti musulda kerkude suelanikde kara ağaçtan vesselam
musti 2 yıl önce
O zaman Alişükrü beyi katili kim topal osman neden asıldı sebep neydi
merandes 2 yıl önce
İstiklal Savaşında yer almıştır ama Ali Şükrü beyi öldürdüğü ya da öldürttüğü çok kuvvetli bir iddia hatta bence gerçektir.Çerkez Ethem de kahramanlık yanında sonradan isyanı da bir gerçektir. Giresun milletvekili savunsa da halk gerçeği biliyor.
Vatandaş 2 yıl önce
Topal Osman hem YAYHA KAHYA hemde ALİ ŞÜKRÜ BEYİN KATİLİDİR.
No name 2 yıl önce
Tarihlen yüzlesmenin zamani geldi geciyor eger yüzlesmesen herkes gider Mersine sen gitersin tersine
Yılmaz 2 yıl önce
Yalanmı topal osman tarafından suikast sonucu öldürülmedimi? Sonuçta tarih bu. bunda hakaret yokki. tarihin içinde yanlışda doğruda var. doğrusu neyse odur.
Hasan 2 yıl önce
Sabriciğime söyleyin tarihi öğrensin devekuşu gibi kafasını kuma gömmesin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@