7m

7m

hyundai

Trafik kazalarına bağlı can kaybı bu Ramazan Bayramı'nda yüzde 61 düştü

Emniyet ve jandarma birimleri trafik kazalarının bayramda yüzde 61 düştüğünü açıkladı.

Gündem 05.05.2022, 11:49
Trafik kazalarına bağlı can kaybı bu Ramazan Bayramı'nda yüzde 61 düştü

İçişleri Bakanlığı emniyet ve jandarma birimlerince bu yıl Ramazan Bayramı'nda alınan yoğun trafik tedbirleri ve ”Bayramınız Kemerli Olsun” kampanyası neticesinde geçen yıllara oranla ölümlü trafik kazalarında düşüş yaşandı.
Son 10 yılda bayram tatil süresi 5 gün olan Ramazan Bayramı tatilleri kıyaslandığında bu yıl kaza sayısında yüzde 37, ölümlü kazalarda yüzde 55, kazalara bağlı can kaybı sayısında yüzde 61, yaralı sayısında ise yüzde 47 azalış görüldü. 30 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasındaki 5 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 18 ilde 27 ölümlü trafik kazasında 30 can kaybı yaşandı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bayram tatili sona ermesine rağmen emniyet ve jandarma ekiplerimiz hafta sonuna kadar denetimlerine devam edecek. Güvenli trafik için vatandaşlarımızdan yasal hız sınırına uymalarını, seyir halindeyken cep telefonu kullanmamalarını rica ediyoruz. Bayramınız Kemerli Olsun” ifadelerine yer verildi.


Yorumlar (3)
Hakkı kılıç 2 hafta önce
benzin zammından kimse bir tarafa gidemedi ki...
Larisa 2 hafta önce
Yetkililer şunu göremiyor akaryakıt fiyatları her gün uçuyor halk yola gitmek için çok düşünüyor trafik eskisi gibi değil.Bu taraf dan bakacak yetkili lazım..
sukenarlı 2 hafta önce
Trafiğe çıkan araç sayısı ne kadar düşmüş. Bir de ona bakın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@