7m

7m

hyundai

Trabzonlu Melisa'ya saldıran şahısa 11 yıl ceza istemi

İstanbul'da Trabzonlu Melisa'ya şort giydiği için saldıran kişi hakkında 11 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Gündem 18.07.2017, 16:45
Trabzonlu Melisa'ya saldıran şahısa 11 yıl ceza istemi

Minibüste şortlu üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam'a yönelik fiili saldırıda bulunan tutuklu Ercan Kızılateş hakkında, "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" ve "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçlarından 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Pendik'te 14 Haziran tarihinde minibüste şortlu Asena Melisa Sağlam'a yönelik fiili saldırıda bulunan Ercan Kızılateş hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Kızılateş hakkında, "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçları ile birlikte, "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan da ceza istendi.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Yıldız, hazırladığı iddianamede, Ercan Kızılateş'in, yukarıda belirtilen suçlardan 4 yıldan 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılamasının yapılması istendi.

İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi'nin, 15 gün içinde iddianamenin kabulü veya reddi yönünde karar vermesi bekleniyor.

NE OLMUŞTU?

Pendik'te 14 Haziran 2017 tarihinde minibüste şort giydiği gerekçesi ile Asena Melisa Sağlam'a saldırdığı öne sürülen Ercan Kızılateş, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmış, ancak hakkında, "Vergi Kanunu'na muhalefet" suçundan kesinleşmiş cezası bulunduğu için cezaevine gönderilmişti. Savcılığın itirazı üzerine 22 Haziran 2017 tarihinde yeniden hakim huzuruna çıkarılan Kızılateş, bu kez Sağlam'a saldırı suçundan da tutuklandı.
 

Yorumlar (4)
Cengiz 5 yıl önce
Ben Kürt'üm koyu Trabzonsporluyum bu pis kız Trabzon diye anlamayın Trabzon insan durustur mertir yiyitir Ramazan günü o şekil giymez şimdi Trabzon diye insanları arkasına alıyor pislik kadın bende yadırgadım kız Ramazan bayramında barı uslubunla giyin mubbarrk gün bence yazık olmuş adam okadar ceza almaya bakın sudi Arabistan'da kız mini etek giymiş Arabistan ayağa kalktı örenk iş siz karar verin
mavi firtina 5 yıl önce
senmi karar vereceksin insanlarin nasil giyinecegine,türkiye laik hukuk devletidir,git ozaman arabistanda yasa.
türker 5 yıl önce
o yaptığın yorum yanlış o kişi şeriatı istemiyorki arabistana gitsin o sapık arabistana gidip öyle bir şey yaparsa onun halini düşün, öyle herkes neyi istemiyorsa öyle yönetilen yere gitsin demek doğru değil o zaman bu memlekette kim kalacak, osmanlı döneminde bu vatanda her milletten insan vardı herkes iyiydi şimdi bizlere ne oldu hep birilerini çekiştirmenin peşine düştük, evden çıkarken giyindiğimiz şeylerede dikkat etmemiz gerekır.
Serkan 5 yıl önce
Adam öldürenin 10 yil yatmadıgi ülkede 11 yıl ceza isteniyor cus yani ..verilmesin demiyorum yanlış anlaşılmasın en ağır ceza verilsin kimse kimsenin hayatına giyim tarzına orucuna namazına karisamaz da adaletsiz olmuş ceza istemi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@