Trabzon'daki o sürücüye esnaf sahip çıktı

Trabzon'da gözaltına alınma görüntüsüyle gündem olan kişiye esnaf sahip çıktı.

Trabzon'daki o sürücüye esnaf sahip çıktı
banner432

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon'da park meselesi nedeniyle polisle gerginlik yaşayan, tavuk dağıtımı yapan bir firmaya ait aracı kullanan sürücü işten kovuldu. Bu olay üzerine dağıtım yaptığı Trabzon'daki bir grup esnaf sürücüye sahip çıktı.

Kahramanmaraş Caddesi'nde kamyonuyla duraklayan bir sürücü, mal indirmek istemiş, ancak kamyon sürücüsü ile kendisini uyaran trafik polisleri arasında gerginlik yaşanmıştı. Yaşanan gerginliğin kamuoyuna yansıması üzerine çalıştığı firma sürücüyü işten çıkardı.

Yaşanan bu gelişme üzerine Trabzon'da sürücünün dağıtım yaptığı bir grup esnaf kendisine sahip çıktı. Ortahisar İlçesi Pazarkapı mahallesi Dereboyu sokakta dükkanları olan bir grup esnaf sürücünün işten çıkarılması sonrasında firmadan artık ürün almayacaklarını belirttiler. 

Grup yaptığı açıklamada şu ifadeler eyer verdi;

"Çalıştığı firmaya büyük katkı sağlayan bir abimiz. Meydanda aracını bırakmak için 30 saniye bayan bir polis arkadaştan rica etti. Bunu duyan erkek polis arkadaş ile gerginlik yaşandı. Polistir, devlet memurudur, saygımız sonsuzdur ama bir söz vardır "millet olmazsa devlet olmaz" diye, bizim onun gibi polislere saygımız yoktur. Biz canımızı dahi veririz, polisimiz ve askerimiz için. Biz burada hemen hemen 70-80 tavukçuyuz. Kesinlikle o firmadan tavuk almayacağız. Bu caddeye giremeyecek ama sadece bu cedde de değil Karadeniz bölgesinde ulaşabildiğimiz kadar herkese yayacağız. O firmadan kesinlikle alışveriş yapmayacağız. Asgari ücretle çalışan arkadaşımızın firmaya o kadar emeği olmuş. Bugün bu adamı işten çıkarıyorsunuz. Biz bunu kesinlikle tasvip etmiyoruz. Bu işin arkasında esnaf olarak duracağız. Polis arkadaş öyle bir muamelede bulunduki, bu arkadaş insan kaçakçılığı yapmıyor. Uyuşturucu satmıyor, çocuk tacizcisi tecavüzcü değil. Bu adam ekmeğinin peşinde olan adam. Şimdi empati yapsın, onunda kimbilir bebeği vardır, bu arkadaşımızın da 3 yaşında bebeği var ve işinden oldu. Biz sonuna kadar bu arkadaşımızın arkasındayız."

Trabzon'daki o sürücüye esnaf sahip çıktı
 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 17:09

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur s
Uğur s - 9 ay Önce

Tek kelimeyle helal olsun esnaf arkadaşlara

BORDO MAVİ
BORDO MAVİ - 9 ay Önce

kesinle cok güzel bir hareket esnaf arkadaslardan Allah razı olsun

Yunus Emre
Yunus Emre - 9 ay Önce

Biz de vatandaş olarak Polise sahip çıkıyoruz. Herkes kurallara uyacak, kurallara uyma ve sonra polise diklen biz terörist miyiz klişesine sığın sonra da medyayı arkanı alıp üste çıkmaya çalış. Bu resimdeki esnaflar önce turizm şehri Trabzonda gündüz vakitleri dükkanlarının önüne çöp yığmayı bıraksınlar!

KADİR EFE BAYRAM
KADİR EFE BAYRAM @Yunus Emre - 9 ay Önce

Birader Şu Burdaki Konu Çöp Veya Temizlik Değil Sen Belliki Buradaki Simaları Tanıyorsunuz Nerenin Esnafı Olduğunu Biliyorsun
Rahatsız Olduğun Bir Görüntü Varsa Gel Açıkça Rahatsızlığını Bildir Çöpse Temizliği Yapılır

Samet Bayram
Samet Bayram @Yunus Emre - 9 ay Önce

Kardes Sen bi moloza gel bi gez bakim hangi esnafın dükkanınin önünde çöp var bizim ne medyaya ihtiyacımiz var nede şova Biz her zaman Haklının Arkasındayız...

Mehmet GÖK
Mehmet GÖK - 9 ay Önce

Polis kesinlikle haksızdır. olay gözümüzün önünde oldu. özellikle bayan polisler trafikte görev yapmaya başladıktan sonra erkek trafikçiler çok değişti. artist artist gereksiz hareketler yapıyorlar. biz Trabzonlular olarak devletimize de askerimiz polisimizede sahip çıkarız. ama böyle memurları geri göreve çekmek lazım. yoksa dğevletle halk arasına duvarlar örülmeye başlar

?
? - 9 ay Önce

patron oldular ya... hemen işten çıkar ???

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 9 ay Önce

Gerçekten helal olsun yine ne varsa bizim Trabzon insanında esnafın da var. Gerçi yazın biz de geldiğimizde aynı sorunları yaşıyoruz Trabzon’un sokakları çok dar arabayı park edemiyorsun yani zor.

burasi neresi
burasi neresi - 9 ay Önce

Bu görüntüyü bir Allah kulu idareci gorupde ne dedi burada töreni var dedi tutuklasalardi sayın vali sayın belediye sayın çalışma Bakanlığı özellikle baksın insanlar nasıl calisabiliyor diye

onur
onur - 9 ay Önce

tebrikler


SIRADAKİ HABER

banner426

banner443