banner526

banner535

Trabzon'da engelliler haftası programı - “Esas Olan Engelleri Birlikte Aşmaktır”

10 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Trabzon'da program düzenlendi.

Gündem 13.05.2019, 13:46
Trabzon'da engelliler haftası programı - “Esas Olan Engelleri Birlikte Aşmaktır”

10 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Zafer Özel Eğitim Uygulama Okulunda düzenlenen programa katılan Müdür Şükür Köse, “Engelli kardeşlerimize ihtiyaç duydukları anda yardım elini uzatmak, teşvik etmek, gayretlerini takdir etmek, sorunlarının çözümünde destek olmak ve her adımda onların yanında olarak hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir.” dedi.

Zafer Özel Eğitim İş Uygulama Okulu bahçesinde düzenlenen kutlama programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Şube Müdürleri Sezai Mısır, İdris Meral, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Özel eğitime muhtaç kardeşlerimize ihtiyaç duydukları anda yardım elini uzatmak, teşvik etmek, gayretlerini takdir etmek, sorunlarının çözümünde destek olmak ve her adımda onların yanında olarak hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir diyen Müdür Şükür Köse, “Ayrıca ülkemizde son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle engelli bireylere olan duyarlılıklar artmış, sorunlarının çözümüne yönelik önemli gelişmeler kaydedilmiş olup ülkemizde istihdamdan eğitime, bakım hizmetlerinden sosyal yardımlara kadar engellilerimizin ihtiyaç duyduğu her alanda önemli mesafeler kat edilmiştir. Engelli kardeşlerimizin meslek edinip, üretken hale gelmeleri, kendine yetebilen bireyler olmaları ve toplumsal hayata katılımlarını görmek bizleri mutlu etmektedir. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli kardeşlerimizi toplumun ayrılmaz birer parçası olarak görmekten geçer. Esas olan engelleri birlikte aşmaktır. Bu düşüncelerle Engelliler Haftası’nın toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerime ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyor, sevgiyle selamlıyorum” dedi.

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

Programda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Kemal Kocaman, Müdür Şükür Köse, Şube Müdürleri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Bizim hayata bakışımız insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket etmektir. Bizim medeniyetimizin kodlarında bu vardır. Bu anlayışı hakim kılmak için bütün gücümüzle çalışmak hem insani hem de vicdani bir görevimizdir.” dedi. 

Kocaman konuşmasını şöylü sürdürdü, “Maalesef bugün dünyanın birçok ülkesinde engellilerin dışlandığını, yok sayıldığını, ihmal edildiğini ve ikinci sınıf insan muamelesi gördüklerini üzülerek müşahede ediyoruz. Ancak milletimiz de bu duyarlılık gün geçtik artması bizleri son derece memnun etmektedir.”

Öğrencilerin sunduğu gösteriler büyük alkış alırken özel eğitim öğrencilerine fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini gösterdiler.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu yılsonu sergisini gezen Müdürü Şükür Köse öğrencilerle tek tek ilgilenerek,  etkinlik kapsamında görev alan ve katkı veren tüm personele teşekkür etti.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@