Trabzon'da Cerattepe protestosu!

Trabzon'da toplanan bir grup, Artvin Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde yapılması planlanan madencilik faaliyetlerini protesto etti. Atatürk Alanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan Halkevleri ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi ü

Gündem 16.02.2016, 18:39 22.05.2019, 13:49
Trabzon'da Cerattepe protestosu!

Trabzon'da toplanan bir grup, Artvin Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde yapılması planlanan madencilik faaliyetlerini protesto etti.

Atatürk Alanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan Halkevleri ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi üyesi bir grup, Artvin'de, madencilik faaliyeti yapılması planlanan Cerattepe bölgesine giden yolu kapatıp maden şirketi yetkilileri ve iş makinelerinin bölgeye geçişine izin vermeyen gruba destek için dövizler açtı. Bu sırada bir vatandaş, grubun yanına yaklaşıp son günlerdeki terör olaylarına değinerek, "Bu kadar şehit verilirken siz neredeydiniz" diyerek gruptakilere tepki gösterdi.

Bu kişinin polislerce alandan uzaklaştırılmasının ardından grup adına basın açıklaması yapan Gizem Pehlivan, Cerattepe'deki madencilik faaliyetlerini protesto ederek, söz konusu bölgede toplanan Artvinlilerin doğayı korumak için bölgeyi terk etmediğini söyledi. Cerattepe'de madencilik faaliyeti yapılmasına karşı olduklarını dile getiren Pehlivan, madencilik faaliyetine karşı olan Artvinlilerin yanında olduklarını ifade etti.

Gruptakiler basın açıklamasının ardından dağıldı. Bu arada, Artvin'de Cerattepe bölgesindeki madencilik faaliyetine tepki gösteren bir grubun söz konusu bölgede bekleyişini sürdürdüğü belirtildi.

Yorumlar (4)
trabzon61 5 yıl önce
Trabzonda sayiniz böyle 3ü 5i geçemez , bide böyle kadınları kullanın ki dayaktan kurtulursunuz iyi fikir
Margo mustafa 5 yıl önce
Sizemi kaltı karadenizi kollamak siz varsabız ben yokum yada benim olduğum yerde olmayın kollektif bozuntuları
mirac 5 yıl önce
BUNLAR OKUMAYA GELMEDİĞİ BELLİ ZATEN MEYDANI BOŞ SANDILAR, BURASI GEZİ PARKI DEĞİL GİDİN KENDİ ÇÖPLÜĞÜNÜZE..
Fatih 5 yıl önce
Sizler mi doğayı savunacaksınız.. Şehitler verilirken nerdeydiniz? Siz kollektifler, kollektif ne demek bunu biliyor musunuz? yani böyle protestolarla haklın yanındayız imajı vermeye çalışıyorsunuz.. ne kadar edepsizlik ve ahlaksızlık varsa sizden çıkıyor zaten..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@