banner536

banner526

banner533

Trabzon Belediyesinden TS açıklaması !

haber61'de gündeme gelen ""Vatandaş şikayet etti ...Şener savcılıkta!" başlıklı habere Trabzon Belediyesi'nden cevap geldi.Trabzon Belediyesi'nden yapılan açıklama şöyle:Basın basın yayın organlarında yer alan ‘Belediye Trabzonspor’u Şikayet Etti mi?’ baş

Gündem 07.01.2013, 16:25
Trabzon Belediyesinden TS açıklaması !

haber61'de gündeme gelen ""Vatandaş şikayet etti ...Şener savcılıkta!" başlıklı habere Trabzon Belediyesi'nden cevap geldi.

Trabzon Belediyesi'nden yapılan açıklama şöyle:

Basın basın yayın organlarında yer alan ‘Belediye Trabzonspor’u Şikayet Etti mi?’ başlıklı haberin açıklaması şudur.

Trabzon Belediyesi imara aykırı kanunsuz bina yapılmasının vatandaşlarca şikâyet edilmesi üzerine herkese ve her kuruma yasal olarak yapılması gerektiği gibi mevcut yapıya elemanlarıyla baktırmış tutulan tutanak üzerine ruhsatsız yapıyla ilgili olarak belediye encümeni yıkım kararı almıştır. Yıkım kararı kanun gereği cumhuriyet savcılığına iletilmiştir.

13 Ocak 2012 tarihinde cereyan eden işlemler sonrasında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı 27.09.2012 tarih ve 473 sayılı yazısı ile bu ruhsata aykırı yapılaşmanın ilgililer tarafından giderilip giderilmediğini sormuştur. Yasa  gereği, binanın olduğu hali ile muhafaza edildiği ve giderilmediği belediyemizce 05.10.2012 tarih ve 1124 sayılı yazı ile Cumhuriyet Başsavcılığına iletilmiştir.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bundan sonraki hukuki işlemleri tabii olarak Belediyemizin bilgisi dışındadır. Herkes biliyor ki,  tüm Trabzon halkıda kamu kurum kuruluşları da Trabzonspor’umuzda imara aykırı ruhsatsız bir yapıyı yapamazlar. Ülkemiz bir hukuk ülkesidir ve Trabzon’da bu hukuk ülkesinin bir şehridir.

Herkesin önceden imara uygun projesini hazırlamak yasal mevzuatını yerine getirmek şartıyla yapı hakkından istifade edebileceği aşikardır. Trabzon Belediyesi şehrinin takımı olan Trabzonspor’un imar mevzuatına uygun her talebine bugüne kadar evet demiştir. Bundan sonra olumlu yaklaşmaya devam edecektir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bilindiği gibi Bir Trabzon'lu  vatandaş Haluk Ulusoy Tesisleri’nde imar usulsüzlüğü olduğu gerekçesiyle Trabzonspor’u Belediye'ye şikayet etmiş ve Trabzonspor Haluk Ulusoy tesislerinde yapılan ek binanın Trabzon Belediyesi Encümeni binanın yıkım kararı almıştı.

Trabzonspor “ŞOK” yaşadı

Trabzon Belediye Encümeninin yıkım kararı ile ilgili olarak zor durumda kalan Başkan Sadri Şener ve yönetimi şok yaşamış ve alınan bu karara tepki göstermişti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (15)
mertçe 8 yıl önce
İşin gerçeği bu açıklamayla belli oldu. Belediyenin yasal olmayan bir yapıyı durdurması son derece normal. Durdurmaması anormal olurdu. Gerçi önceki haberde belediyenin bu işlemi eleştiriliyor ama doğrusu bu olmalı. Trabzonspor yasal olmayan işi yapmamamalı
ibrahim halil 8 yıl önce
Yıkım kararı alana kadar inşaatı ruhsatlandırsana ey eyyamcı belediye. Çalık gurubuna TOKİ ye yandaşa yaptığınız imar tadilatlarının onda birini de ts için yapamadınız mı..
tarkan güney 8 yıl önce
Açıklamadan anladığım kadarıyla Belediye şikayet üzerine yasal sorumluluğunu yerine getirmiştir. Trabzonspor olsun hangi kurum ve kuruluş olsun, tıpkı vatandaşlar gibi imar kanununun belirlediği kurallara göre bina yapmalıdır. Hiç kimse ismini kullanarak yasanın dışında bir iş ve işlem yapma hıkkını kendinde görmemelidir. Bu konuda herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Unutulmamalıdır ki belediye de bizim, Trabzonspor da.
mss 8 yıl önce
Özrü kabahatinden büyük, ne diyelim bravo belediyemize...
r baysan 8 yıl önce
Yok vatandas sikayet etmis mis de...hepsi LAGO LIGO ...herkes biliyor ne dumenler dondugunu...ayiplar olsun.
Has Uşak 8 yıl önce
Şike yapanlara karşı dik durma,dik duranlara vur.Devrimci dinamizmini kaybeden kent! çok yazık,yazıklar olsun..
Mustafa Karadeniz 8 yıl önce
Ya arkadaşlar yapılan yorumları hayretle okuyorum. Eğer ortada bi usulsüzlük varsa koca Trabzonspor yönetimi usulsüz inşaat yapıyosa tabiki kanunlar ne gerektiriyosa yerine getirilecektir. Trabzonspor oraya bina yapmak istedide belediyemi ruhsat vermedi yok öyle birşer. Sıradan bi vatandaş yapamıyosa Trabzonsporda izinsiz yapamayacak tabi.
tarık buğra 8 yıl önce
trabzonda tek kanuna aykırı usulsüz bina trabzonsporumuzun tesislerinde mi oluyor?diğerleri neden mahkemeye verilmiyor.daha aylar önce haber61 de bahcecik mahallesinde yapılan usülsüz binaların resimleri gösterilmişti?onlar neden yıkılımıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@