Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer için kırmızı bülten!

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dışişleri ve İçişleri bakanlıklarına Kırmızı Bülten yayımlanması ve Arnavutluk'ta geçici olarak tutuklanmasına yönelik talep evrakı iletildi.

Gündem 23.04.2021, 11:55 23.04.2021, 12:00
Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer için kırmızı bülten!

THODEX Kripto Para Borsası şirketiyle ilişkili olduğu tespit edilen 78 kişinin yakalanmasına yönelik İstanbul merkezli 8 ilde operasyon düzenlendi.

62 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarlık kripto para dolandırıcılığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bu sabah operasyon düzenledi.

İstanbul merkezli 8 ilde 78 kişinin yakalanması için düzenlenen operasyonda şu ana kadar 62 kişi gözaltına alındı.

DİJİTAL MATERYAL VE DÖKÜMANA EL KONULDU
Operasyonun devam ettiği belirtilirken İstanbul Emniyeti'nden yapılan açıklamada şirketin Kadıköy'deki merkezinde yapılan aramalarda da birçok dijital materyal ve dokümana el konulduğu kaydedildi.

KIRMIZI BÜLTEN TALEBİ
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında Dışişleri ve İçişleri bakanlıklarına Kırmızı Bülten yayımlanması ve Arnavutluk'ta geçici olarak tutuklanmasına yönelik talep evrakını iletti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Sezgin 6 ay önce
İş işten geçtikten sonra soruşturma başlatılmış. Parayı çalan diyarlar aştı. Diğer "tosuncuk"lar yakalandı mı ki, bu yakalanacak?
H. M 6 ay önce
Tosuncuğa göz yumanlar bu vatandaşada göz yumdu bir rivayete göre milletvekilinin'de bu firmaya oğlunun ortak olduğu söyleniyor. Devletin görevi bunları takip etmek değilmi? İki milyar dolarla kayboldu gitti..
AHMET TS 61 6 ay önce
BÜLTEN PPEMBEYE DOĞRU YOLA ÇIKTI,
ADAM FIRTTTT..
Murat 6 ay önce
Büyüğünden küçüğüne parayı çuvallayan sırra kadem basıyor ee böyle saça böyle tarak. Masallar masallar masallar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@