alexa metrics

banner560

banner572

Terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticisi öldürüldü

Terör örgütü PKK'nın yöneticisi Ali Haydar Kaytan, TSK'nın operasyonunda öldürüldü

Gündem 18.11.2021, 11:20 18.11.2021, 11:25
Terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticisi öldürüldü

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda terör örgütüne ağır darbe indirilmeye devam ediyor. Son operasyonda öldürülenler arasında PKK'nın sözde kurucularından Ali Haydar Kaytan'ın da olduğu ortaya çıktı. PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın "kendisinden sonra örgütte sözü geçecek kişi" olarak tanımladığı Kaytan'ın ölümünü gizlemek isteyen teröristlerin, gizlice Kaytan'ın cesedini gömdüğü belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri artık iyice köşeye sıkışan ve çaresiz kalan Pkk'yı bitirmek adına art arda operasyonlarını sürdürüyor. İçeride saldırı gücü kalmayan örgütün Irak ayağını da temizlemek isteyen TSK'nın gerçekleştirdiği son operasyonda, örgütün sözde kurucusu Ali Haydar Kaytan öldürüldü. Ancak örgütten hızla devam eden kopmaları engellemek isteyen örgüt yönetimi bu durumu gizledi ve Haydar'ın cesedini gömen PKK'lıları infaz etti.

ÖCALAN'IN YERİNE GEÇMEYİ PLANLIYORDU

AA'nın güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın "kendisinden sonra örgütte sözü geçecek kişi" olarak tanımladığı Kaytan'ın etkisiz hale getirilmesi için terörle mücadeledeki en uzun soluklu operasyonlardan biri gerçekleştirildi.

ÖLÜM KORKUSU ENSESİNDEYDİ

Operasyon korkusuyla sürekli yer değiştiren sözde KCK Yürütme Konseyi Üyesi Kaytan'la ilgili MİT tarafından çok yönlü bir istihbarat çalışması yapıldı. Bu kapsamda insansız hava araçları da kullanılırken ayrıca sahadan da farklı istihbarat bilgileri toplandı. Uzun süreli bir çalışmanın sonucunda MİT ve TSK, Irak'ın kuzeyinde ortak bir operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonun ardından MİT'in sahada sürdürdüğü istihbarat çalışmalarıyla, etkisiz hale getirilen teröristler arasında Ali Haydar Kaytan'ın da yer aldığı kesin olarak tespit edildi.

CESEDİ GÖMENLERE İNFAZ

Kaytan'ın etkisiz hale getirildiği operasyon sonrasında yaşananlar da ortaya çıktı. Terör örgütü elebaşlarından Ali Haydar Kaytan'ın ölümü, PKK'dan kopmaların önüne geçmek ve teröristlerin moralini yüksek tutmak amacıyla gizlendi. Terörist Kaytan'ın cesedi sadece üst düzey kadro tarafından bilinen bir yere gömüldü ve defin işlemini yapan PKK'lılar infaz edildi. Kaytan'ın terör örgütü PKK adına canlı bomba eylemi yapacak teröristleri seçtiği, 2016 yılında Ankara'daki Merasim Sokak ve Güvenpark saldırılarının talimatını verdiği belirlendi.


Yorumlar (2)
Hasan 1 hafta önce
bu teröristlerin asıl başı zaten bizim elimizde, hapiste besliyoruz. Niye gebertmiyoruz? Amerikadan mı korkuyor başımızdakiler. Teröristbaşını asamıyor mu iktidar ortakları? Yuh be
ercan 1 hafta önce
Sen Türkiyenin 200-250 yıldır içeriden dışarıdan nasıl cenderenin içinde tutulduğunu bilmiyorsun arkadaşım. resmi tarihten ve batı tandanslı yayınlardan biraz uzaklaş. Sadece olayları anlatılanlardan empoze edilenlerden bağımsız düşün % 80 işi çözersin. Türkiye içeriden dışarıdan sürekli kemirilen bir ülkedir. Bizi bize bırakırlar mı sanıyorsun? Bu kadar müsaade ettiğine de şükret demesem de çalışacağız ve Tam bağımsız olacağız..Önce istemek lazım..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@