TBMM'de gerginlik! Yumruk yumruğa

TBMM Genel Kurulu'nda milletvekilleri yumruk yumruğa birbirine girdi.

Gündem 10.06.2020, 01:18
TBMM'de gerginlik! Yumruk yumruğa

Meclis'te mahalle bekçileri kanunu görüşülürken, CHP'li Özgür Özel ile MHP milletvekili Olcay Kılavuz arasında yumruklaşmaya varan gerginlik çıktı.TBMM Genel Kurulunda çarşı ve mahalle bekçileri düzenlemesine ilişkin kanun teklifi görüşmeleri sürüyor.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel kanun teklifinin temel kanun teklifi olarak görüşüldüğünü ve kendilerine söz hakkı verilmediğini ifade etti. Bunun üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Levent Bülbül, Özel'e tepki gösterdi. CHP milletvekilleri sıralara vurmaya başladı. Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş oturuma ara verdi.

YUMRUKLAŞMA YAŞANDI

Özel, komisyon sıralarına giderek komisyon üyelerine tepki gösterdi. Bu sırada MHP milletvekilleri Özel tepki gösterdi. Yumruklaşmaya varan gerilim sırasında her iki partiden bazı milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Kavganın yatışmasının ardından CHP milletvekilleri kendi aralarında toplantı yaptı.

KAVGA SONRASI ÖZGÜL ÖZEL AÇIKLAMA YAPTI

Gerginlik sonrası açıklama yapan CHP'li Özel, "Önergelerdeki konuşma hakkımızı elimizden almaya çalıştılar. İçeriye doğru giderken MHP'li Olcay Kılavuz bana yumruk atamaya çalıştı. Hafif bir darbe aldım. Olcay Bey'in ciddi bir yaralanması var. Arkadaşlarımızın müdahalesiyle, alçakça yapılan saldırı püskürtüldü." ifadelerini kullandı.

TBMM'de gerginlik! Yumruk yumruğa

TBMM'de gerginlik! Yumruk yumruğaTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
K.Atamer 1 yıl önce
Sen vurunca adamca,mhp li vurunca mı alçakça saldırı oluyor.Bu ülkenin bütün alçaklığının vaz geçilmezliğini hep Chp logosu ile ibraz ettiğinizi bütün millet biliyor.
Kenan 1 yıl önce
Ahhh Atatürk çok erken gittin. Şimdi olsanda şu chp kimlerin işgali altında bir görsen.kalksanda görsen chp lilerle teroristler nasıl sırt sırta vermiş meclisi işgal etmişler. Ah atammm ahh
Pusat.k. 1 yıl önce
Allah hepinize akil fikir versin. Siz böyle yapinca sokaktaki vatandaş ne yapsin?
Olli 1 yıl önce
Alcaklar arkadan saldirir, erkekler yüz yüze kavga eder
Gereksiz parti mhp 1 yıl önce
Mahape az kaldı tarihteki çöpdeki yerin hazır yav siz bu gereksiz çakma milliyetçi partiyi kapatın yada akp nin kadın yada gençlik kollarına bağlayın belki ülkeye bir yararınız olur
Alp TÜRK 1 yıl önce
Bir ülkücü karşısındakini fikirleriyle ikna eder gerekirse ahlak ve edepli sözleriyle döver... ülkü ocakları tesbih sallayan siyah takım elbiseli fakat ne yazik ki kendini sadece kavga ile ifade edebilen gençlerle dolu..bu elemanda ülkü ocakları eski başkanı yani siz düşünün..fikri olmayan kaba kuvvet kullanır hele mecliste yakışmamış...
Murat 1 yıl önce
Bu mhp bir işe yaramıyor hazineye bari karı olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@