banner556

>

Tarikat lideri Eyüp Fatih Şağban ile ilgili flaş iddia! Bir mağdur daha var

Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki dergahta yaşanan cinsel taciz, ortaya çıkan her detayıyla infial uyandırmaya devam ediyor.

Gündem 09.09.2020, 16:32
Tarikat lideri Eyüp Fatih Şağban ile ilgili flaş iddia! Bir mağdur daha var

Uşşaki tarikatı lideri olarak bilinen ve Fatih Nurullah takma adını kullanan Eyüp Fatih Şağban'ın taciz ettiği 12 yaşındaki kız çocuğunun savcılık ifadesi ortaya çıktı.

TÜYLER ÜRPERTEN AYRINTILAR

"Zincirleme şekilde çocukların cinsel istismarı" ve "çocuğa karşı kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 18 yıldan 55 yıl 1 ay 15 güne kadar hapis cezası istenen Eyüp Fatih Şağban'ın sürekli tacizi, küçük çocuğun ifadesinde tüyler ürperten detaylarıyla yer aldı.

"BİR ŞEY ANLATMADIM, KORKTUM"

İstanbul'da imam hatip 7'nci sınıf öğrencisi olan 2008 doğumlu kız çocuğu, ifadesinde Sakarya'daki dergah evine temmuz ayında ailesiyle birlikte gittiklerini anlattı. Babasının tesisatçı olduğunu, 3 katlı evin bakımını yapmak için buraya gittiklerini anlatan mağdur çocuk, kendisinin de çay hazırlayıp servis ettiğini söyledi. Olay gününü "20.30-21.00 arasında çay istedi, ben de götürdüm. 'Herkes kapıyı çalarak girer, sen çalmadan da girebilirsin' dedi. Sonra bir şeyler daha istedi. İstediklerini getirmek için aşağı gittim. Tekrar yukarı çıktım. Üst katta ikimizden başka kimse yoktu. Bana bir şey demeden dudağımdan öptü. Ona tepki vermedim, bir şey söylemedim. Çünkü korkmuştum" sözleriyle anlatan kız çocuğu, Eyüp Fatih Şağban'ın bulunduğu kata her çıktığında kendisini öptüğünü ve annesine, babasına bunu söylememesi konusunda uyardığını anlattı.

"SESSİZ KALMAM İÇİN 100 TL VERDİ"

Daha sonra da uğradığı tacizleri detaylarıyla anlatan 12 yaşındaki çocuk, tacizcinin "Bu olaylar aramızda kalacak, insanlara ayıp olur" sözlerini aktardı. Bu sözler üzerine tacizcinin isteği ile kilitlediği kapıyı açarak annesinin yanına gittiğini ve ağladığını anlatan küçük çocuğun ifadesinde "Annem ne olduğunu sordu ancak o sırada anlatmadım. Başka bir şeyler uydurdum" dedi. Bitmeyen tacizleri anlatan küçük çocuk, ifadesine şöyle devam etti: "Annem o zamanlar kanser olduğu için ve üzülmemesi için, babamın da işleri çok yoğun olduğu için bu olayları onlara anlatmadım. Fatih bu olayları kimseye söylememem konusunda beni hiç tehdit etmedi. Yalnızca bana ilk olayın gerçekleştiği gün 100 TL verdi. Bana hediye olarak verdiğini söylemişti. Ancak bana göre sessiz olmam için verdi."

"BAŞKA BİR ÇOCUĞU DA TACİZ ETTİ"

Küçük çocuğun ifadesine göre tacizci sözde şeyh, dergahta 10 yaşlarındaki bir başka kız çocuğunu daha taciz etti. Mağdur çocuk, annesinin tutumu ile olarak da ifadesinde şunları söyledi: "Dergaha dua istemeye gelen kişiler erkek ve kadın olarak ayrı ayrı ancak toplu olarak bu kişinin yanına girerlerdi. Ben, annem ve arkadaşları ile birlikte Fatih'in yanına girerdim. Her girdiğimde beni yanağımdan ya da dudağımdan öperdi. Bunu annem ve arkadaşları da görürdü. Annem bu kişiyi Allah dostu olarak gördüğünden ve zarar gelmeyeceğini düşündüğünden bu hareketlere tepki vermezdi." (Habertürk)

Yorumlar (9)
yakun 5 ay önce
Şimdi herkes yorumlarında bu hocaya küfreder; hiç kimse bu hocaya bu imkanları tanıyan siyasilere küfür etmez.
ICH 5 ay önce
Bu tarz şerefsizlere inanan malları devlet mi teşvik ediyor? Adam zengin, iş adamı, işini yaparsın, sana hakkını verene kadar kırk takla attırır, kurnazlıgın daniskasını yaparlar, karısının, kızının gölgesini göstermez, ama sıra böyle şerefsizlere gelince gözü kapalı her şeyini teslim eder. Adamın şerefsizliği ortaya çıkınca, e napalm kandık. Bırakın bu işleri ya, az adam olun. Malınızı, namusunuz, imanınızı da devlet mi bekleyecek. Bunlara inanan mallar yüzünden İslam da zarar görüyor.
abdi abi 5 ay önce
evet oda tv ve chp 3 yıldır hepbirlikte bu adamı destekleyip durdu...ama ellerinde patladı..reise laf çakacak diye böyle sahte şeyhler adamın elinde patlar...
H. M 5 ay önce
Bu piyon ve sahtekar. Asıl perdenin arkasında bu zata destek veren malına mal servetine servet katan elini öpen siyasetciler açıklanmalı..
Yusuf yıldız 5 ay önce
Dindar nesiller,,,
KALYONCU 5 ay önce
Bu düzmece sözde Tarikat Liderini araştırın derin Devlet ajanı çıkar bunlar İslam dininin Tarikat değerlerini karalamak itibarsızlaştırmak için medya gündemine bilinçli olarak getiriliyor. İmam, Tarikat, Zikir, ibadet, gibi değerler ayaklar altında artık, bu iktidar Ehli Sünnet'e çok büyük zarar verdi. Bunlar baş Fetöcülerin ta kedileri en başta Reiz'leri üzere tüm avaneleri. Allah ıslah etsin bu din istirmacılarını
Uğur yalçın 5 ay önce
Aslına bakarsak İslam dininde zaten 12 yal çocuk falan sayılmıyor akli baki diye iğrenç çağ dışı bir ifade var o şekil oldum kuz çocuğu işlem tamamdır evlenir hiç sakınca yoktur birinin 4 hanımından biride olabilir yakanı hadi yakan desinler kendi dinimiz bunu normal sayıyor hocaya niye kızıyoruz ki adam zaten ayetler hadisler ve peygamber hayatından da örnekler vermiş kızmaya ğerek yok yeni dinde uydurmayalım sevin sevmeyin doğru bulun yanlış bulun dinimiz buna müsaade ediyor kaç tane suriyeli çocuk yaşta doğum yaptı bu ülkede ve savcılığa sevk edilmesi ğereken binlerce küçük yaşta kuz devlet hastanelerinde doğurdu kinsenin ğıkı çıkmadı da bunamı kızdınız bir sağınıza, solunuza bakın bakalım neler oluyor
Trabzonlu Genç 5 ay önce
İğrenç düşüncelerini kendine sakla.
KOÇ 61 5 ay önce
İKRA (OKU) Hadiste derki 'Bir kimsenin kıldığı namaz, tuttuğu oruç sizi aldatmasın!' buradan yola çıkarsak dikkat edin bu işler hep cahil insanların başına geliyor toplum olarak küçük büyük herkes eline kumanda, cep telefonu, tablet yerine yılda 1 tane herhangi bir kitap alsa okusa bu olayların hiçbirini duymayız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@