Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye seyahat yasağı

Suudi Arabistan, Türkiye'yi kırmızı listeye aldı.

Gündem 28.07.2021, 12:34
Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye seyahat yasağı

Suudi Arabistan kamu haber ajansı SPA, ülkede Covid-19'un yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla kırmızı listeye aldığı ülkelere seyahat yasağı getirildiğini duyurdu. İçlerinde Türkiye’nin de bulunduğu ülkelere seyahat edenlere üç yıl seyahat yasağı getirileceği belirtildi.

Suudi Arabistan’da kamu haber ajansı SPA, krallık yönetiminin içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu kırmızı listede yer alan ülkelere seyahat ve transit geçiş yasağı getirdiğini duyurdu.

Bir İçişleri Bakanlığı yetkilisine dayandırılan haberde, kararın ülkede koronavirüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla alındığı aktarıldı.

Aktarılan bilgiye göre seyahat ve transit geçiş yasağı getirilen kırmızı liste ülkeleri ise Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri olarak açıklandı.

Bazı Suudi Arabistan vatandaşlarının seyahat kısıtlamalarını ihlal ettiğini belirten yetkili, "Geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacaklar ve üç yıl boyunca seyahatten men edilecekler" diye konuştu.

Yetkili, doğrudan veya başka bir ülke üzerinden, listede yer alan ülkelere ve pandeminin henüz kontrol altına alınamadığı diğer ülkelere seyahat yasağının devam ettiğini doğruladı.

Suudi Arabistan’da pandeminin başından bu yana 520 binin üzerinde koronavirüs vakası kaydedilirken yaklaşık 8 bin 200 kişi de hayatını kaybetti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Trabzonspor 2 ay önce
Çok üzüldüm napacaz yaaBuradakileride kovun gitsin Rezil ettiker heryeri
doğrucu davut 2 ay önce
Aman ne olur gelin
oguz 2 ay önce
bizim esnaf kimi kaziklayacak gelsinler
Feryat 2 ay önce
Helal sana Arabistan Trabzon aralar yüzünden pahalılıkta sınırı aştı yerli halk İnternet alışverişi yapar oldu esnaf kazanacak diye yerel hak mağdur oluyor şimdi esnaf düşünsün halkı nasıl kazanırım diye

Gelişmelerden Haberdar Olun

@