banner526

banner533

banner535

Survivor sunucusu 19 Mayıs'a "Soykırım" dedi

Yunan sunucu Sakis Tanimanidis, 19 Mayıs paylaşımı ile Atatürk’e “soykırımcı” hakaretinde bulundu.

Gündem 20.05.2019, 21:24
Survivor sunucusu 19 Mayıs'a "Soykırım" dedi

Acun Ilıcalı’nın patronu olduğu TV8’de yayınlanan Survivor Türkiye-Yunanistan yarışmasının Yunan sunucusu Sakis Tanimanidis, sosyal medya hesabından yaptığı 19 Mayıs paylaşımı ile Mustafa Kemal Atatürk’e “soykırımcı” hakaretinde bulundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesi’ni başlattığı 19 Mayıs’ın 100’üncü yıldönümünde Instagram hesabından paylaşımda bulunan Sakis Tanimanidis, “Gururlu bir Pontuslu olarak ben, 100 yıl önce Pontus soykırımında insafsızca yok edilen 353 bin kişiyi saygıyla anıyorum” ifadesini kullandı. Sakis Tanimanidis, mesajının yanında paylaştığı fotoğrafta da, “GENOCIDE Pontuslu Yunanlıların soykırımının yüz yılı 1919-2019” ifadesi yer aldı.

Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8’de Survivor Türkiye-Yunanistan yarışmasını sunan Sakis Tanimanidis paylaşımının Türkçe çevirisi şöyle:

“Gururlu bir Pontuslu olarak ben, 100 yıl önce Pontus soykırımında insafsızca yok edilen 353 bin kişiyi saygıyla anıyorum.

Büyükbabam Panayiotis Tanimandides'in bir Pontus köyü olan İmera'daki evini ziyaret ettim ve bu günün (soykırımı kastediyor) ne anlama geldiğini yanlızca biz Pontus kökenli Yunanlılar değil, bütün dünya için ne anlama geldiğini biraz daha anlama şansına sahip oldum.

Ve bütün insanlık için söylüyorum, biz savaşlara, suçlara, cinayetlere ve soykırımlara sessiz kaldığımız sürece bunların gelecekte dünyadaki diğer insanlar adına tekrarlanmasını kolaylaştırıyoruz.

#Unutmuyorum”

Survivor'ın Yunanistan kökenli sunucusu Sakis Tanimanidis’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yaptığı paylaşımın sonuna da Yunanca “Unutmuyorum” etiketini yazdı.

Survivor sunucusu 19 Mayıs'a "Soykırım" dedi

Survivor sunucusu 19 Mayıs'a "Soykırım" dedi

Oda TV


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
ALPASLAN PEKİN 1 yıl önce
ÇPK NPRMAL ZATEN SİZİN İÇİN UNUTULMAYACAK BİR YENİLGİ BİZİM İÇİN SIRADAN BİR ZAFER ZİRA BİZ TÜRKLERİN ÖZELLĞİDİR BU GİBİ ZAFERLER UNUTURUZ UNUTURMAYIZ AKILLI OLUN
Kadim Güçlü 1 yıl önce
Adamsin! :)
HAKAN 1 yıl önce
Türk televizyonlarında her akşam proğram yapan acun ve bu rumu izlemeye devam edin.
Alp TÜRK 1 yıl önce
Protestomuzu yaptık... müdürümüzü ettik...tamam şimdi hadi ekran başına bu soytarıyı izlemeye devam...
Hakkı 1 yıl önce
Acun hangi partiye hizmet ediyorsa o parti de "soykırım" fikrine katılıyor. Fesli de benzer şeyleri söylüyordu. Ekrem İmamoğluna da yunan diyen aynı güruh
Ferih 1 yıl önce
Yunan basını dediğiniz Acun Ilıcalı olabilir mi? Acun'un yaptığı tek iş var bu halkı oyalamak. İzlemeyin gereksiz programlarını. Hangi dönemde Acun'un şaha kalktığı belli
Bego 1 yıl önce
Çok yaşa Alpaslan gardaş doğru söze ne denirki
yaşar çakmak 1 yıl önce
Acun da bunu tekrar programa çıkarırsa ....
sedat 1 yıl önce
akp li liderinizde ayni dili kullaniyor , zillet illet , dusman , cop , cukur , ayni sey , fesli ile ayni zihniyet .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@