Süleyman Soylu’ya ‘keşke’ paylaşımı sosyal medyayı salladı - AK Parti'den açıklama

Ardından silmek zorunda kaldı.

Gündem 26.03.2019, 15:11 26.03.2019, 17:50
Süleyman Soylu’ya ‘keşke’ paylaşımı sosyal medyayı salladı - AK Parti'den açıklama

Bir dönem CHP Trabzon Milletvekili Adayı olan Hikmet Nuri Aydın, öyle bir paylaşım yaptıki sonra silmek zorunda kaldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterine ben de binecektim” sözüne atıfta bulunarak, “Keşke binseydin keşke” yazan Hikmet Nuri Aydın, gelen tepkiler üzerine paylaşımı sildi.

İlk tepki AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Demirtaş’tan geldi. “Bir insanın ölmesini istemek nasıl bir insanlıktır” diye sordu. İl Başkan Yardımcısı ve SKM Başkanı bayram Öztürk de, “Türkiye , eski Türkiye değil.. Babanızın malı hiç değil..Kimse kin ve nefret kusan CHP’nin vekil adayı olmuş bu şahsa, düşünce özgürlüğü maskesini giydirmeye çalışmasın..  Keşkelerinde ve Kininde boğulsun.. Kalpsiz yaratık….” İfadelerini kullandı. 

Ardınan tüm il yönetimi tepki gösterdi.

AK PARTİ TRABZON İLK BAŞKANI REVİ'DEN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Partili siyasetçilerle ile ilgili sosyal medya hesaplarında yapılan seviyesiz paylaşımlara AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi büyük tepki gösterdi. 

Söz konusu paylaşımların insani, vicdani ve siyasi ahlaka uymadığını ifade eden Revi "Kendisini siyasetçi sanan, kendisini toplumun her daim önünde gören, halkımızın iradesine saygı göstermeyip verdiği oyu her daim küçümseyen, halkımıza hakaret etmeyi kendisine şiar edinen siyaset sahnesinden çekilmek üzere olan bir grup maalesef hakaret etmeyi de büyük bir meziyet olarak görmektedir." dedi. 

Siyasetin biraz da nezaket sanatı olduğunu vurgulayan Revi açıklamasını şöyle sürdürdü:"İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bakan olmaktan, milletvekili olmaktan öte şehrimizin evladıdır, hemşehrimizdir. Terörle ilgili verdiği mücadeleden dolayı, terörden canı yanan partili partisiz herkesin gönlünde yer edinen İçişleri Bakanımız, hemşehrimiz, şehrimizin evladı Süleyman Soylu bakanımız ile ilgili sosyal medya hesaplarınıdan fütursuzca hakaret eden, sosyal medyayı sadece kin ve nefretlerini ortaya koymak için kullanan ve Trabzon’da hiçbir şekilde karşılığı bulunmayan bu şahsiyetleri ve onlara destek olanları şiddetle ve esefle kınıyoruz.
Sandığa gitmemize şurada sayılı günler kala acziyetlerini ortaya koyan ve sandıktan başarısızlıkla çıkacaklarını görenler; maalesef partililerimizi, hemşehrilerimizi tahrik etmek için her türlü yola başvurmaya başlamışlardır." 

Sosyal medyadan seviyesiz siyaset yapanların her zaman kaybetme korkusu yaşadıklarını belirten Revi "Korkmayın; iktidara geldiğimiz günden bugüne kadar yaptıklarımızı 1 Nisan’dan itibaren yerelde de AK Kadrolarla yapmaya devam edeceğiz. Bizler, memlekete hizmet etmeyi kendisine düstur edinen bir siyasi anlayışa sahibiz. Belediye işi bizim işimizdir."dedi.

HİKMET NURİ AYDIN'DAN AÇIKLAMA

Hikmet Nuri Aydın yaptığı sçıklamada şu ifadeleri kullandı;

"İçişleri Bakanı Sn.Süleyman Soylu ile ilgili öğleden önce yapmış olduğum soğuk espri içeren paylaşımımı,yanlış anlaşılabileceğini maksadını aşabileceğini,maksadını aşan yorumlar yazılabileceğini düşündüğümden kısa süre Sonra paylaşımdan kaldırdım.Saygıdeğer Trabzon halkına duyurulur."

Süleyman Soylu’ya ‘keşke’ paylaşımı sosyal medyayı salladı

Ardından silmek zorunda kaldı.

Süleyman Soylu’ya ‘keşke’ paylaşımı sosyal medyayı salladıTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@