Süleyman Soylu'dan Trabzolu Kaymakamı şehit eden hain hakkında flaş açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaptı.

Gündem 27.03.2017, 12:45 27.03.2017, 14:48
Süleyman Soylu'dan Trabzolu Kaymakamı şehit eden hain hakkında flaş açıklama

Mardin’in Derik Belediyesi’ne kayyum olarak atanan ve PKK'lı teröristlerin hain planı sonucu şehit edilen Derik Kaymakamı Trabzonlu Muhammed Fatih Safitürk cinayetinin planlayıcılarının yakalandığı bildirildi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muhammed Fatih Safitürk cinayetinin planlayıcısının yakalandığını kendi, sosyal medya hesabından açıkladı.

Açıklamada "Muhammet Fatih Safitürk Sana borcumuzu ödeyemeyiz. Ancak bil ki katliamını planlayanı aldık. Elimizde... Sağolun arkadaşlar" dedi.
 BABAOCAĞINDA KONUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Derik Kaymakamı Muhammet Safitürk’ün şehit edilmesini planlayanın yakalandığını Safitürk’ün babaocağı olan Trabzon’un Çaykara ilçesinde açıkladı. 

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamanın ardından konuyla ilgili açıklamalarına Çaykara ilçesine gerçekleştirdiği referandum gezisinde sürdüren Bakan Soylu, ilçe merkezinde Çaykaralılar’a hitaben yaptığı konuşmada “Esas bu sabah birisini yakaladık, şerefsiz takım elbise giymiş. Evlatlar, bu son Viranşehir patlaması var ya o Viranşehir patlamasının planını yapanı aynı zamanda da o bizim Muhammet Fatih Safitürk evladımız var ya sizin de evladınız. Onun katlini planlayanı bu sabah böyle alıverdiler. Öyle kandilden it gibi havlayanlar var ya buradan Çaykara’dan söylüyoruz bilin ki Kandil’den it gibi havlamanıza da müsaade etmeyeceğiz, size bunu bilin. Şimdi ne dediler birisi çıktı dedi ki T.C’yi tükürüğümüzle boğarız hatırlıyor musunuz? Gereğini yaptık mı? Yaptık” ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
adnan 4 yıl önce
oyle olmaz verin bize trabzon meydaninda asalim ozaman tum sehitlerimize borcumuzu odemis oluruz dogrusubu iydammmmmm

Gelişmelerden Haberdar Olun

@