banner556

Süleyman Soylu'dan Ekrem İmamoğlu açıklaması: "Tehlike bertaraf edilir ama açıklanmaz"

Bakan Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu'na suikast yapılacağı iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gündem 01.12.2020, 23:42
Süleyman Soylu'dan Ekrem İmamoğlu açıklaması: "Tehlike bertaraf edilir ama açıklanmaz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu'na suikast yapılacağı iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Soylu, "Derecelendirmeye göre operasyonlar yapılır ve böylece bu girişimler tesirsiz hale getirilir ve böyle bir tehlike bertaraf edilir. Ama bunlar açıklanmaz" dedi.

Bazı basın yayın organlarında, terör örgütü DEAŞ tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast düzenleneceği yönünde haberler yer almıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü söz konusu iddiaları yalanlarken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Uğur Dündar, İmamoğlu'na suikast ihbarıyla ilgili Süleyman Soylu ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

"İSTİHBARATLAR TİTİZ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLİR"

Zaman zaman siyasi kişiliklere veya devlette kilit noktalarda görev yapanlarla ilgili olarak istihbari bilgilerin kendilerine ulaştığını dile getiren Soylu, "Bu ya açık istihbarat kaynaklarından elde edilir ya da terör örgütlerinin veya bu eylemleri yapacak grupların teknik takipleri sırasında elde edilir veya operasyonlardan sonra yapılan sorgulamalarda buna benzer duyumlar alınır ve bu istihbaratlar titiz bir şekilde değerlendirilir ve derecelendirilir. Ve gerekirse o kişiyi koruyan koruma polislerine bildirilir, Koruma Şube Müdürlükleri ve istihbarat birimlerimiz tarafından. Ve onların daha dikkatli olmaları konusunda bazı bilgiler paylaşılır. Gerekirse bu ekipler takviye edilir" ifadelerini kullandı.

"TEHLİKE BERTARAF EDİLİR AMA AÇIKLANMAZ"

Bakan Soylu, konuşmasının devamında, "Tabii bu arada derecelendirilmeye göre operasyonlar yapılır ve böylece bu girişimler tesirsiz hale getirilir ve böyle bir tehlike bertaraf edilir. Ama bunlar açıklanmaz" dedi.

Yorumlar (12)
borabay 2 ay önce
Sandıktan çıkamayacağını anlayanlar yaptıkları hazırlıkları uygulamaya geçiriyor. Türkiye maalesef yeniden karanlık bir sürece sokulmak isteniyor, bunu görüyoruz. Umarız, hukuk ve sağduyu ağır basar. Tuzağa gelmeyin.
davut 2 ay önce
Tüm Trabzon halkı yanınızda İmamoğlu. Sen bizim umudumuzsun, Allah seni başımızdan eksik etmesin
ben hariç 2 ay önce
ben yanında değilim, suni gündemlerle kendine malzeme oluşturmayı bıraksın, zaten akp yüzünden başımıza kaldı, şimdi de gündemde kalmak için her şeyi yapıyor.
Davut a 2 ay önce
Yalancıların mumu yatsıya kadar yanar,inanıp inanmamak size kalmış.Trabzonlu dediğin adam harbi olur
Erdinc 2 ay önce
Ben degilim... O Demirtasla yan yana oldukça ben onun yanında olmayacagim
Kenan 2 ay önce
Işin içinde uğur Dündar ve İmamoğlu varsa yalan haberdir. Hiç devletin polisini meşgul etmeyin. Hem ne diye bu vasıfsıza suikast düzenlesinlerki. Kayda değer bir konu değil.
Misafir 2 ay önce
Vasıfsız mı? Asıl senin gibi luzumsuzlerle işimiz var.
VATANDAŞ 2 ay önce
yemez anadolu çocuğu amerina oyunlarını. havadayken yakıtı bitmek üzere olan uçağın yere çakılmaması için havada yakıt ikmali yapılması misali,,, kuru sıkı,,, hiç şaşırtmıyorsun ekrem
ali 2 ay önce
beceriksiz imamoğlunu halkın gözünde yükseltmek için oynanan bir yalan dizisi.halk yerse
adnan 2 ay önce
degas iy bir muslumani niye hedef alsin islam hakkinda hic bi kotusozu olmayan biri bunun arkasinda mhp ve akp vardir ben faturayi bunlara keserim
ilker 2 ay önce
egm, suikast girişimi ve yakalanma durumunu yalanlıyor, suikast ihbarını değil. ihbarı bildiren ve önlem aldıran zaten kendisi. girişim ile ihbar arasındaki farkı anlamıyor olmanız çok üzücü.
Nihat 2 ay önce
Siz gereğini yapıp reklamını yapmadınız öylemi,güleyim bari.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@