banner526

banner513

Soylu'dan şok açıklama; PKK'nın elinde...

Soylu , PKK'nın elinde 11 yeni nesil füze olduğunu ve bunun büyük bir tehlike oluşturduğunu söyledi

Gündem 14.04.2017, 10:30
Soylu'dan şok açıklama; PKK'nın elinde...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV yayınında soruları yanıtladı.

Soylu, Diyarbakır'da il emniyet müdürlüğü ek birimlerinin yer aldığı alanda meydana gelen ve 2'si polis 1'i sivil 3 kişinin şehit olduğu paylamayla ilgili yeni gelişmeleri anlattı.

Bakan Soylu şunları söyledi:

"Tünel kazımıyla ilgili sabaha karşı 3 kişi gözaltına alındı, 3 kişi de bu işin faili, 1 kişi daha var ve aranıyor. Arkadaşlarımız gerekli taramaları yapıyor.

Tünel, Suriye’de kullanılan bir şey ve PKK/PYD alışkanlık kazandı. Aylar önce bunun ülkemizde de yapılabileceğini değerlendirmiştik. Yurt dışından da gereçler getirdik ve taramalar yapıyoruz.Kısa süre içerisinde gerçekleştirmişler, amaçları daha büyük zayiat verdirmekti... İnanıyorum ki arkadaşlarımız, 4 kişiyi de en kısa sürede almış olacaklar.

Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"PKK'NIN ELİNDE YENİ NESİL FÜZELER VAR"

Irak’ın kuzeyinde PKK’nın elinde 11 yeni nesil füze var. Nereden geliyor bunlar, PYD’den geliyor. PYD ile PYD aynı şey olduğu için oradaki savaş ortamında hangi yöntem varsa PKK/PYD’de de aynı yöntemi kullanıyor. Orası bir laboratuvar durumunda.

Dün batı illerinde uzun süredir aradığımız bir teröristi bulduk, şok uygulamalarla. Dün sınırlardan geçmek üzere olan 3 teröristi ele geçirdik. 

Terörün hatları var. İstanbul hat değil, varış noktası. Ankara, İzmir varış noktaları. Hatlara ve varış noktalarına yönelik tedbirler alıyoruz. Yol güvenlik uygılamaları, sınırda yaptıklarımız, baskı kurdukları köylerin kış boyunca taranması.. Bütün bunlarla birlikte araç, personal gibi kabileyetlerimizi de yükseltiyoruz...

"ARTIK DEĞİŞTİ: SÜPÜRÜYORUZ"

Operasyonlar yapılıyor, bizimkiler geri çekiliyor ve terörtler geri geliyordu. Artık bu değişti, artık gittiğimiz yerde kalıyoruz ve buna süpürme harekatı diyoruz. Terör örgütünü bulunuğu yerden süpürüyoruz. Bölgede durunca terör örgütü şehre baskı kuruyor, para kaynakları yaratıyor; bazı STK'la var, bunlar batı ve görevden alınan belediyelerce destekleniyordu. Bunlar, Kandil'e adam kazandırıyor... Biz sadece terörizmle değil, kaynaklarıyla da mücadele ediyoruz. 

"DAĞA ÇIKIŞLAR AZALDI"

Gerek STK, gerek belediyeler, gerek bunları gönüllendiren unsurlara yapılan operasyonlarla, dağa çıkışlarda, son 7 ayda bir önceki yılın rakamlarına göre yüzde 90'lık bir azalış söz konusu. Şehirlerdeki KCK/PKK yapılanmalarıyla da ciddi şekilde mücadele ediyoruz... Teslim olma rakamı da son 17 yılın en yükseğidir. 

Hafif terör aşağıya düştü, rakamlar bunu gösteriyor. 23 ile 83,5 milyar yatırım geldi. Özel sektör yaptı bunu ve risk gördüklere yere yapmazlar. Bu yatırımlar 361 bin kişiyi kapsıyor, iş sahbi olacak bu kişiler. Bu herkese sirayet edecek ve ekonomi de yükselecek. Bölgedeki 100 gençten 90'ı iş istiyor, PKK ile bu kişiler arasına duvar örmek zorundayız. 

OYUN KONSOLLARINDAKİ SOHBET ODALARI

(Oyun konsollarındaki sohbet odalarında yazışma yaptıkları ortaya çıktı teröristlerin, tedbir ve önlemler var mı?) DEAŞ ve FETÖ kullanıyor. Son operasyonlarda FETÖ'nün başka programlar da kullandığını tespit ediyoruz. Şeytanın aklına gelmeyenler bunların aklına geliyor. Uluslararası destek de alıyorlar bu programlarla ilgili. PKK da kullanmaya çalışıyor ama kırsalda olduğu için daha az kabiliyete sahipler. Ama merkezlerde yüksek destekler alıyor ve kullanıyorlar ki... Az önce söyledim, PKK'nın elinde 11 yeni nesil füze var ve bu büyük bir tehlike. Batı'dan geldiğini de biliyoruz bunların.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
ibrahim çevik 3 yıl önce
Dolmabahçe'de, dağdan ineceklere kadrolu devlet memurluğu sözü verdiğinizde otobüsler dolusu kürt genci dağa çıktı.. şimdi konuşuyorsun.. PKK ile masaya oturana HAYIR.. Devleti İmralının ayağına gönderene HAYIR:::
ibrahim çevik 3 yıl önce
HAcı güldürme adamı. Dİyarbakır emniyetinin altına Tünel kazırken bu itler neden haberiniz olmuyor..Taa dibinize tünel kazıyorlar uyuyorsunuz. Ayıp denen birşey var.
mavi firtina 3 yıl önce
pkknin elinde füze varsa imha edin,ayrica 18 adamizi yunanistan isgal etti giginiz cikmadi simdi sira midilli adasinda yunanistan tatpikat yapiyormus.neden heyyy yunanistan diyemiyorsunuz,yoksa adalari sattinizmida haberimiz yok.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@