Soylu'dan saldırı açıklaması: Kurgulanmış!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suruç'taki saldırıyla ilişkili konuştu

Soylu'dan saldırı açıklaması: Kurgulanmış!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa'nın Suruç  ilçesinde AK Partililere yönelik saldırıya ilişkin, "Bu ziyareti yapmadan önce  planlanmış, kurgulanmış, esas itibarıyla bu saldırıda hazırlanmış bir durum söz  konusu." dedi.

Soylu,  yaptığı açıklamada, daha önceden planlandığı  anlaşılan bir saldırıyla karşı karşıya kalındığını belirterek, şunları kaydetti:

"Oradan dükkandan hemen çıkınca bu saldırı dışarıya taştı. Maalesef  silahlı bir çatışmaya döndü. Anlaşılan o ki şimdi bunu çok daha net anlıyoruz,  arkadaşlarımız hem soruşturmalarını hem de derinlemesine tüm araştırmalarını  gerçekleştiriyorlar. Anlaşılan o ki daha önce esnaf ziyareti yapmadan önce burada  planlanmış, kurgulanmış ve esas itibarıyla bu saldırıyı gerçekleştirmekle  hazırlanmış bir durum söz konusu ve maalesef milletvekilimizin ağabeyi hayatını  kaybetti. Bir kardeşi ağır yaralı, yine bir akrabası ağır yaralı. Birkaç yakını  yaralı ve yine karşılıklı çatışma dolayısıyla iki kişi çatışma olan diğer gruptan  vefat etti. Maalesef böyle bir müessif hadiseyle karşı karşıyayız."

Bakan Soylu, hala Doğu ve Güneydoğu'da birtakım yapıların oranın  huzuruna, demokrasisine ve orada atılan adımların Türkiye'yi rahatlatmasına  tahammül edemediğinin altını çizerek, "Eski kurdukları baskı düzeninin devam  etmesini istiyorlar ve orada milleti ürküterek ve korkutarak oy alabileceklerini  zannediyorlar. Bunlar çoktan geçti. Bunu çok net söylüyorum. Yani bu hadise  aydınlığa kavuştuğu andan itibaren, bunun içinde kim varsa, daha önce tahrik  edenlere de bakıyoruz ve araştırıyoruz. Bunun içinde kim varsa gereği yerine  getirilecektir. Yani siyaseti, ürküterek ve korkutarak, baskı altına alarak,  tahrik ederek ve buna silah karıştırarak yapmaya çalışanın yanına biz bırakmayız.  Bu kim olursa olsun ve hangi şekilde olursa olsun. Başsağlığı diliyorum, Allah  rahmet eylesin. Bu müessif olaydan dolayı da hemen soruşturma açılmıştır, gereği  de yerine getirilmektedir." şeklinde konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim çevik
ibrahim çevik - 5 ay Önce

bağımsız haber kaynakları, vatandaşın dükkanına AKP vekilinin korumalarının ağır silahlar ile saldırdığını ölenlerin 3 ünün dükkan sahibi olduğunu söylüyor. kime inanalım..

ugur yalçın
ugur yalçın @ibrahim çevik - 5 ay Önce

evet aynen öyle olmuş adamların dükkanında saldırmışlar kaleşlerle tarmışlar adamın oglu ölmüş onlarda karşılık vermişler ölenlerin zaten 3 ü dükkan sahibi esnaf aile ama olayları saptırmada üstlerine yok maşAllah saldıran onlar yine mağdur onlar

ugur yalçın
ugur yalçın - 5 ay Önce

efendi ölenler dükkan sahibi hemde 3 ü biri dükkan sahibinin oğlu hemde senin gözünün önünde oğlun evledın öldürülse ne yaparsın asıl sizi zabdetmeli oy alacagım diye karşı görüşten insanları lödürmeye başladınız öyle demişti zatem yandaş yazarlarınız ya etilerden başlarız diye suruç tan başladınız

banner426

banner421