banner518

Son dakika: Atatürk'e hakaret edenler hakkında flaş karar!

Savcılık Atatürk'e hakaret eden iki isim için tutuklama talep etti

Gündem 11.05.2017, 15:25 11.05.2017, 15:34
Son dakika: Atatürk'e hakaret edenler hakkında flaş karar!
Bakırköy Cumhuriyet Basşavcılığı, “Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından soruşturma yürütülen Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını  talep etti.

Süleyman Yeşilyurt'a TVNET'te yayımlanan "Derin Tarih" isimli programda Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı ile aralarında bir ilişki olduğunu ima eden sözleri nedeniyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca "Atatürk'ün hatırasına hakaret etme" suçundan soruşturma başlatılırken, HASAN Akar için de Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım hakkında sosyal medyada paylaşılan bir videoda söylediği sözler sebebiyle yine aynı suç kapsamında ayrı bir soruşturma açılmıştı...

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
kazım 3 yıl önce
her kim ki Atatürk'ü sevmez, o kişi vatan haini, ingiliz uşağı, sömürülme sevdalısı, fetocunun tekidir
mavi firtina 3 yıl önce
nedir bu kepazelik sözleri hakaret ve küfürleri ortada daha neyin sorusturmasi hemen tutuklanmasi lazim bu fatan haini ve yobazlarin,simdiki hükümetten birirsi olsaydi savcilar coktan iceri atmislardi bile.
Süleyman Özmen 3 yıl önce
İfade özgürlüğü diye bir kavram bu ülkede yokmu, Peygamber Efendimizin methine mazhar olmuş Hadis ile sahîh bir Cihan Padişahına İstanbulu Fethiye ettikten sonra Notarasın oğluna tecavüz etti oğlancıydı derken bu İslam düşmanları için soruşturma açıldımı
mavi firtina 3 yıl önce
ifade özgürlügü var diye biride senin anana küfür etse sen ne yaparsin.?
Tolga 3 yıl önce
Hakaret ozgurlugu diye birsey yok, ifade ozgurlugu var Sulayman kardes. Kimse peygamber efendimize,ataturke, sana veya bana hakaret edemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@