banner491

Son dakika: Atatürk'e hakaret edenler hakkında flaş karar!

Savcılık Atatürk'e hakaret eden iki isim için tutuklama talep etti

Son dakika: Atatürk'e hakaret edenler hakkında flaş karar!
banner492
banner432
Bakırköy Cumhuriyet Basşavcılığı, “Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından soruşturma yürütülen Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını  talep etti.

Süleyman Yeşilyurt'a TVNET'te yayımlanan "Derin Tarih" isimli programda Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı ile aralarında bir ilişki olduğunu ima eden sözleri nedeniyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca "Atatürk'ün hatırasına hakaret etme" suçundan soruşturma başlatılırken, HASAN Akar için de Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım hakkında sosyal medyada paylaşılan bir videoda söylediği sözler sebebiyle yine aynı suç kapsamında ayrı bir soruşturma açılmıştı...
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 15:34

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kazım
kazım - 3 yıl Önce

her kim ki Atatürk'ü sevmez, o kişi vatan haini, ingiliz uşağı, sömürülme sevdalısı, fetocunun tekidir

mavi firtina
mavi firtina - 3 yıl Önce

nedir bu kepazelik sözleri hakaret ve küfürleri ortada daha neyin sorusturmasi hemen tutuklanmasi lazim bu fatan haini ve yobazlarin,simdiki hükümetten birirsi olsaydi savcilar coktan iceri atmislardi bile.

Süleyman Özmen
Süleyman Özmen - 3 yıl Önce

İfade özgürlüğü diye bir kavram bu ülkede yokmu, Peygamber Efendimizin methine mazhar olmuş Hadis ile sahîh bir Cihan Padişahına İstanbulu Fethiye ettikten sonra Notarasın oğluna tecavüz etti oğlancıydı derken bu İslam düşmanları için soruşturma açıldımı

mavi firtina
mavi firtina @Süleyman Özmen - 3 yıl Önce

ifade özgürlügü var diye biride senin anana küfür etse sen ne yaparsin.?

Tolga
Tolga @Süleyman Özmen - 3 yıl Önce

Hakaret ozgurlugu diye birsey yok, ifade ozgurlugu var Sulayman kardes. Kimse peygamber efendimize,ataturke, sana veya bana hakaret edemez.

banner441

banner472