7m


7m

hyundai

Şırnak’ta hendekler kapatılıyor

Şırnak'ta polislerin mahalleye girmesini engellemek için kazılan hendekler kapatıldı. Kentte gece boyunca silah sesleri yankılandı.Şırnak merkez Yeni Mahalle'de polislerin mahalleye girişini ve gözaltı yapmasını engellemek için PKK'nın gençlik yapılanması

Gündem 24.08.2015, 12:13
Şırnak’ta hendekler kapatılıyor

Şırnak'ta polislerin mahalleye girmesini engellemek için kazılan hendekler kapatıldı. Kentte gece boyunca silah sesleri yankılandı.

Şırnak merkez Yeni Mahalle'de polislerin mahalleye girişini ve gözaltı yapmasını engellemek için PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H tarafından kazılan hendekler polis ekipleri tarafından tek tek kapatılıyor. Akrep, kobra, TOMA ve zırhlı kepçe ile mahalleye gelen polisler önce güvenlik önlemi aldı. Patlayıcı olma şüphesi üzerine TOMA ile hendeklere su sıkıldıktan sonra barikat ile hendekler tek tek kapatıldı.

SİLAH SESLERİ GECE BOYUNCA YANKILANDI

Yeni Mahalle'deki hendeklerin kapatılmasıyla başta Dicle Mahallesi olmak üzere Vakıfkent ve Yeşilyurt mahalleleri ile Ömer Kabak Meydanı'nda olaylar başladı. Birçok noktada polise havai fişek ve molotof ile saldıran YDG-H'lilere polis basınçlı su ve biber gazı ile müdahale etti. Mahallelerde gece boyunca silah sesleri yankılandı. Dicle Mahallesi'nde yaşanan olaylar sırasında MOBESE direği el yapımı bomba ile patlatıldı. Patlamanın etkisiyle çevredeki binaların birçoğunun camları kırılırken, MOBESE kullanılamaz hale geldi.

Olaylar gece geç saate kadar devam etti.

Şırnak’ta hendekler kapatılıyor

Şırnak’ta hendekler kapatılıyor

Şırnak’ta hendekler kapatılıyor

Şırnak’ta hendekler kapatılıyor


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@