Şehit kaymakam Safitürk'ün babası Kılıçdaroğlu'nu reddetti

Mardin Derik'te şehit edilen Trabzonlu kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaret talebini reddetti.

Gündem 07.03.2017, 18:46 07.03.2017, 18:52
Şehit kaymakam Safitürk'ün babası Kılıçdaroğlu'nu reddetti

PKK'nın makamına koyduğu bombayla şehit olan Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk babası Asım Safitürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaret talebini geri çevirdi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Sakarya'da partisinin spor salonunda düzenlediği toplantıya katılacak. Kılıçdaroğlu, Sakarya'da şehit ailelerini de ziyaret etmek istedi. Partinin yöneticileri şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün Arifiye İlçesi'nde oturan ailesi ile görüştü. Ailenin olumlu yanıt vermemesi üzerine Kaynarca İlçesi'nde şehit er Ömer Akkuş'un ailesinin ziyareti programa dahil edildi.

Şehit Kaymakam Safitürk'ün babası Asım Safitürk, yerel yayın yapan bir internet sitesine yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun ziyaret talebini geri çevirdiğini söyledi. Asım Safitürk görüntülü açıklamasında, "Sen hayır diyorsun ondan sonra beni ziyarete geliyorsun. O nasıl olur. Hiç gelmesin. Referandumda evet oyu vereceğini söylerse kabul ederim" dedi.

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent konuyla ilgili olarak, "Ziyaretten birkaç gün önce program yaptığımızda şehidimizin babasının Umre'de olduğu bilgisi geldi. Bunun üzerine de şehit evi ziyaretini Kaynarca'daki şehidimizin ailesi olarak programa aldık. Kabul edilmeme gibi bir durumdan bilgimiz yok" diye konuştu.


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
kerem 4 yıl önce
memleketin düştüğü durum bu !!
Ali Papa 4 yıl önce
Ziyareti kabul etmemesi çok normal.Ama buna gerekçe olarak evet-hayırı göstermek çok anormal.Şehidimize Allahtan rahmet,,acılı ailesine başsağlığı dilerim.
marjinall7 4 yıl önce
İnsani bir davranışı, siyasi bir sebeple reddetmek, hiç de vicdani değil.
İbrahim çevik 4 yıl önce
Hacı, oğluna Allah gani gani rahmet etsin. Ama oğlunu öldüren pkk lıları sınır boylarında davul zurna karşılayan Kılıçtaroğlu değildi. Dolmabahçe'de Oslo'da onlarla pazarlık yapanda kılıçtaroğlu değildi. Oğlunun görev yaptığı kaymakamlığın tabelasındaki TC yide kılıçtaroğlu sökmedi. Sen EVET demeye devam et.
ibrahim çevik 4 yıl önce
hacı hdp ye destek veren derken. siyasetçinin hapse atılmasını eleştirddi derken soyut şeylerden aslı olmayan şeylerden bahsediyorsun. CHP tayyip'inde hapse atılmasını eleştirmiş hatta onun bu günlere gelmesini CHP sağlamıştır. ama benim bahsettiğim somut olaylar. söylediklerime yalan diyemiyorsun, biz Terörü besledik ama sizde hdp ye destek verdiniz diyorsun.
Selman 4 yıl önce
Her daim hdp nin savunucusu kılıçdaroğluydu. hem mecliste hem meydanlarda hdpye destek çıkan yine kılıçdaroğluydu. Mecliste hdplilerin hapse atılmasını eleştiren yine kılıçdaroğluydu. Haziran seçimlerinde hdpye oy atan kılıçdaroğlu seçmeniydi. hdpnin en yakın durduğu adam yine kılıçdaroğluydu. Sende bunları bi düşün.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@