7m


7m

hyundai

Şehit Eren'in Annesi Ayşe Bülbül: "Kuzuma kıyan bu hainler, hak ettiklerini buldu"

Eren Bülbül ile Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'i ve Uzman Çavuş Ali Cevizci'yi şehti eden teröristlerin öldürülmesi sonrasında Eren Bülbül'ün annesi duygularını anlattı.

Gündem 15.07.2018, 10:18 15.07.2018, 10:58
Şehit Eren'in Annesi Ayşe Bülbül: "Kuzuma kıyan bu hainler, hak ettiklerini buldu"

Trabzon'un Maçka ilçesinde 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit olduğu çatışmada PKK'lı terörist grubun başında olduğu belirtilen örgütün sözde Karadeniz sorumlusu 'Zeynel' kod adlı Mehmet Yakışır ile 'Rodi' kod adlı Levent Dayan, Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde çıkan çatışmada öldürüldü.

Giresun'un Güce ilçesine bağlı Körükbelen yaylasında 6 gün önce çıkan Uzman Çavuş Ali Cevizci'nin şehit olduğu çatışmanın ardından, kaçan PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla Giresun- Gümüşhane- Trabzon üçgeninde yürütülen hava destekli geniş çaplı operasyonlar sonuç verdi. Güvenlik güçleri, bugün saaat 02.30 sıralarında Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Sarıtaş Yaylası kırsalında PKK'lı teröristlerle temas sağladı. Çıkan çatışmada 2 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Yapılan araştırmada, öldürülen teröristlerin, geçen yıl erzak çalan PKK'lı teröristlerin yerini gösterirken kurşunların hedefi olan 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'i şehit eden grubun başında olduğu belirtilen, İçişleri Bakanlığı'nın Aranan Teröristler listesinde 'Kırmızı' kategoride yer alan örgütün sözde Karadeniz sorumlusu 'Zeynel' kod adlı Mehmet Yakışır ile 'Rodi' kod adlı Levent Dayan olduğu tespit edildi.

Güvenlik güçlerinin bölgedeki operasyonlarının sürdüğü bildirildi. 

ANNE BÜLBÜL: YÜREĞİM SOĞUDU

Şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, kırmızı kategoride aranan PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesiyle, yüreğinin bir nebze de olsa serinlediğini söyledi. Anne Bülbül, "Oğlumun kanı yerde kalmadı. Bana söz verenler, sözünü tuttu. Olayı yeni öğrendim. Yüreğim bir nebze de olsa biraz soğudu. Diyecek bir şey bulamıyorum. Bu haberleri her aldığımda yüreğim serinliyor, ama benim acımı dindirmiyor. O vurulan kahpeleri görsem de çocuğumun kanının yerde kalmadığını anlasam. Onları kanlı görünce ben de hıncımı alsam. Devletimizden, vuranlardan Allah razı olsun. Mevla güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin. Bana Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan söz vermişti. O sözünü tutardı ve bu söz yerine getirilmiş oldu. Allah ondan razı olsun. Benim kuzuma kıyan bu hainler, hak ettiklerini buldu" dedi.


Yorumlar (4)
Fetih 4 yıl önce
Sayın Bakan seçimden öncede öldürdük dememiş miydi???? Seçimden önce ayrı seçimden sonra ayrı öldürüyor galiba. Malesef söylemlerine sıfır inancım var mevcut yönetimin.
yanlış 4 yıl önce
Secimden önce açıklananlar teroristlerde grubun içindeki hainlerdi.Şimdiki öldürlenler ise grup liderleriydi kırmızı bültenle aran hain şerefzilerdi Mackadaki olayın lider failleriydi .mekanları cehennem olsun.Şehitlerimizin kanı yerde kalmıyor.Tüm şehitlerimizin mekanları CENNET OLSUN..
adnan 4 yıl önce
cocuk katil lerinin sonu zaten hepsinin sonu bu olacak tabi zaman alacak birde bitmez
Huryeni 4 yıl önce
Gruptan daha evvel iki terörist teslim olmus ikisi de öldürülmüstü.Yani sayin bakanin söyledigi dogru, grup liderleri simdi öldürüldü, geriye kaldi Türk Tarik. Yarin o da öldürülünce siz yine sayin bakan öldürüldüler dememis miydi sorarsiniz.
Yigidi öldürün ancak hakkini yemeyin, sayin bakani sevmem ancak hakkini da yedirmem.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@