7m


7m

hyundai

Sedat Peker'in Demirören iddiasına yanıt geldi!

Sedat Peker'in, Demirören grubunun Ziraat Bankası'ndan Doğan Medya'yı satın almak için çektiği 750 milyon dolarlık krediyi ödemediği iddiası muhalefetin gündeminden düşmüyor. Tartışma yaratan iddiaya AK Parti kanadından ilk yanıt ise Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi. Turan, "Her günün faizi ödenecektir" ifadesini kullandı.

Gündem 09.06.2021, 12:37
Sedat Peker'in Demirören iddiasına yanıt geldi!

Hakkında organize suç örgütü üyesi olduğu iddiasıyla soruşturma başlatılan Sedat Peker'in, Demirören grubunun Ziraat Bankası'ndan Doğan Medya'yı satın almak için çektiği 750 milyon dolarlık krediyi ödemediği iddiası tartışılmaya devam ediyor.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN "ADALETSİZ UYGULAMALAR" VURGUSU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısında isim vermeden konuya değinirken, adaletsiz uygulamalar olduğu vurgusu yapmıştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in de Meclis sıralarından tepki gösterdiği iddiaya AK Parti kanadından ilk yanıt ise Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi.

"HER GÜNÜN FAİZİ ÖDENECEKTİR"
Turan, Meclis'te gerginlik yaşanan dakikalarda Özel'in sözlerine yanıt olarak, "Kamu bankalarının tüm kredileri teminat alınarak yapılmıştır. Her günün faizi ödenecektir" ifadesini kullandı.

CHP'Lİ VEKİLİN SORUSUNA BANKADAN YANIT GELMİŞTİ
CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Peker'in Demirören'in Doğan Medya'yı satın almak için Ziraat Bankası'ndan aldığı 750 milyon dolar krediyi geri ödemediği iddiasına ilişkin olarak, "Ödemedi ise başlatılan bir haciz işlemi var mı?" diye sormuştu.

"BANKA MÜŞTERİ SIRRI DİYEREK BİLGİ VERMEDİ"
Hakverdi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Demirören'in, aldığı 750 milyon dolar krediyi geri ödemeye başlayıp başlamadığını Ziraat Bankası'na sormuştuk. Banka 'müşteri sırrı' diyerek bilgi vermedi! Yeniden soruyoruz. Demirören, aldığı krediyi geri ödemeye başladı mı?" ifadesini kullanmıştı.


Yorumlar (42)
sıtkı 1 yıl önce
ne zaman ödenecek peki ? keyfi istediği zaman mı
mert 1 yıl önce
peki, peker bunu söylemese umrunuzda olacak mıydı, devletin bankasından kendi adamlarınız kredi çeksin ödemesin, ne güzel memleket... ama işssiz adam bile bir gün geçirse donunu alırsınız, adınız da güya Adalet partisi...
Selo 1 yıl önce
Bu bulent turan gibi tiplerden inanın artık insanın midesi bulanmaya başladı. Ne demek günlük faiz ygulanacak. Bu resmen geri odenmediginin itirafıdır. Siz ne halt için bizden oy aldınız. Bankaları birilerine peşkeş çekmek için mi? Yazıklar olsun, Allah sizi bildiğiniz gibi eylesin
katakulli 1 yıl önce
odenmedigini dunya biliyor .
ise bak . ATATURK ziraat bankasini ciftcilere destek versin diye kurdu , akp yandasin ambari yapti .
gökhan 61 1 yıl önce
demek adam dogru söylüyor hergünün faizini ödeyecekmiş iyi banada o kadar kredi versin bende birgün öderim
Vatandaş 1 yıl önce
Geldi 15 temuzu bunlara ınan ulkenin civisi cikmiş
analiz 1 yıl önce
kim ödeyecek memurlar mı
saffet vatanseve. 1 yıl önce
iyide kaç yıl geçmiş aradan. tek tık yok.elhamdülillah
Vatandaş 1 yıl önce
Bende gidip zıraattan kiredi alacam nezaman odeyecen deseler ne zaman param olursa verecem desem verirlermi....
Trabzonlu 1 yıl önce
İnsanlarla dalga geçmeyin kimin parasını kime veriyorsunuz. Mafya lideri açıklama yapmasaydı bu açıklama yapılmayacaktı ülkenin çivisini çıkardınız. Yolsuzluk yoksulluk beşli çeteye para aktarma mafyaya içi içe girmişsiniz. Bizim paralarımızı millete dağıtıyorsunuz.. Zehirde zıkkım olsun Allah bunun hesabını sizden sorsun
engineer 1 yıl önce
bunlar Allahın adamı zaten ne hesap soracak Allahtan habersizmi yapıyorlar bu işi
Hamza 1 yıl önce
Adam sizden ğüvenilir ne deyse aşağı yukarı çıkıyor demekki buda doğru halkın sizin yediğiniz herzeleri öğrenmesi için ya fettullah ğibi yada bu peker ğibi aranızın açılması lazım sırada alaattin var yarın oda başlar siz biz tanımıyoruz ne alakası var diye yüzsüzce inkar edersiniz buğün olduğu ğibi utanmaz adam karikatürleri sizi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@