7m


7m

hyundai

Polonya Türkiye'den SİHA satın alacak

Polonya Savunma Bakanı Blaszczak, Türkiye’den 24 adet silahlı insansız hava aracı satın alacaklarını duyurdu.

Gündem 22.05.2021, 17:10 22.05.2021, 17:19
Polonya Türkiye'den SİHA satın alacak

Polonya resmi haber ajansının (PAP) haberine göre, Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, ülkesinin Türkiye'den 24 adet Bayraktar (TB2) tipi insansız hava aracı (SİHA) alacağını söyledi.

Blaszczak, "Bu, gerçek bir silah. Avrupa'nın doğusunda, savaşlarda kendini kanıtladı. Aynı şekilde Orta Doğu'da kullanıldı." ifadelerini kullandı.

İnsansız hava aracının satışına ilişkin anlaşmanın, gelecek hafta Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda'nın Türkiye'ye yapacağı ziyaret sırasında imzalanması bekleniyor.

Avrupa Birliği (AB) ve NATO üyesi Polonya, Türkiye’den ilk defa insansız hava aracı satın almış olacak.


Yorumlar (12)
Bilenbiri 1 yıl önce
Birileri çıkıp bu ülkeyi bu hale getirenin Allah belasını versin diyordu....!
Davutmuydu neydi.....!
Ercan 1 yıl önce
İbraam da var Davut ta. Bunlar en meşhur ‘asla istemezükçüler ‘ Başkaları da var pek tabii ki. Ömrüm bunlarla uğraşmakla geçiyor. Bunlardaki beynin İncelenmesi lazım.
Bilenbiri 1 yıl önce
Elalem över,satın alır...
Bizdeki şizofren tayfa ,savunmayı sattın bir aileye peşkeş çektin der....!
Vatandaş 1 yıl önce
Erdoğan’ı ve Bayraktarı sevmeyenler, buradan atıp tutanlar neredesiniz? Ama doğru ya, size göre o yapacaksa ülke batsın daha iyi.
Bilenbiri 1 yıl önce
Onlar dedikoducu Ahmet Kaya haberlerinde....!
Garip38 1 yıl önce
Çekemeyen soysuzlara kapak olsun
OFLU TÜRK 1 yıl önce
SAVUNMA SANAYİNDE YAPILANLARI KÜÇÜMSEYEN BEĞENMEYEN KENDİNİ GÖZDEN GEÇİRSİN
Bilir o. 1 yıl önce
Soru 1: Neden Filistin’e hibe etmedik İsrail’in içinden geçerdik? bu aletleri azeri kardeşimize vermedik mi Ermenileri darmadağın etmedimi. Bir şey bildiğini düşünen herife soruyorum.
Bilenbiri 1 yıl önce
Bu yorum bana....
1-Arkadaşim Filistin'e değil SÎHA bir paket makarna sokamazsın,bu adiler tüm hava ve kara yollarını tutuyor,hadi verdin kendi havaalani bile yok nereye vercen.
2-El fetih Hamas yeraltında tüm icraatını yapıyor gün yüzü bile görmüyorlar... Şenin bundan haberin varmı,biraz oku araştır e mi ...! Ben solcunun akıllısını severim..ahmağına gerek yok..ondan çok....!
Bencillik 1 yıl önce
Simdi yorumların hepsini okudum ve hala ve hala skp nin bir şeker yaptigini sanan bencil kişiler var. Insansiz hava aracını satipta ulkemizin kasasina para girecegine yine inanlsr olmuş. Bu durumda taxip ve ailesi yine birazcik daha zenginleşti. SMS vatandaş yine mafur kalacak
kurt 1 yıl önce
sen git önce türkçe okuyup yazmasını öğren...
Bilir o. 1 yıl önce
Sana anlatacak güzel hikayeler bulabilirim ama bir cümleme bana sol yaftasını yapıştırdın oysa ki tüm oylarımı devlet beye verdim. demek az daha konuşam feto PKK diyeceksin, yanlış anlama canı veren Allahtan başka kimseden korkum yok... ????????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@