alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

PKK'nın şehit ettiği Necmettin öğretmen anıldı

Tunceli'de şehit edilen Necmettin öğretmen törenle anıldı.

Gündem 24.11.2021, 09:56
PKK'nın şehit ettiği Necmettin öğretmen anıldı

Tunceli'de PKK'lı teröristlerce kaçırılarak şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, görev yapıp isminin verildiği okulda anıldı. Öğrenciler, unutamadıkları Necmettin öğretmeni çok sevdiklerini anlattı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Çiftçibaşı Mahallesi'ndeki ilkokulda öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, 16 Haziran 2017'de memleketi Gümüşhane'ye giderken Tunceli'de PKK'lı teröristlerce kaçırılarak şehit edildi. Yılmaz'ın ismi daha sonra görev yaptığı Çiftçibaşı Mahallesi'ndeki ilk ve ortaokula verildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde isminin yaşatıldığı okulda eğitim gören öğrenciler, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz için anma programı düzenledi. Necmettin öğretmenin fotoğrafını koydukları masasının etrafına gül bırakan öğrenciler, sınıf tahtasına ‘24 Kasım Öğretmenler Günü'nüz kutlu olsun, Necmettin öğretmenimiz’ yazdı.

'NECMETTİN ÖĞRETMEN GİBİ OLMAK İÇİN ÇABALIYORUM'

Okulda görev yapan öğretmenlerinden Zeynep Kaya, "Buraya atandığım günden bu yana sürekli öğrencilerinden şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'ı dinliyorum. Öğrencilerim, Necmettin öğretmenin yaptıkları aktiviteleri ve onun çok iyi olduğunu anlatıyor. Bunları duyunca gururlanıyorum ve Necmettin öğretmen gibi olmak için çabalıyorum" dedi.


Yorumlar (2)
Hüseyin 2 hafta önce
öğretmenlerimizin şehit edilmesini bir kez bile dert edinmeyip ,dile getirmeyip, üç maymunu oynayan malum çevreleri iyi analiz edin, kimlerin yanında durduğunuzu iyi düşünün, adalet ,demokrasi özgürlük naraları atanların bu öğretmenlerimiz için bir kez dahi tek kelime söz söyleyemediklerini unutmayın.. Allah tüm şehit öğretmenlerimizden razı olsun..
BOZKURT 2 hafta önce
Öğretmenler günün kutlu olsun..Bozkurt Necmettin.Allah nekanını Nur Cennet eylesin..Tüm Ülkücü ruhlar Bedenen olamasada Özlemle KUTLU TURAN ÜLKÜSÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİ bekliyor..Rahmetin bol olsun Can Kardeşim..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@