PKK'lı Karayılan'ın aklı Karadeniz'de kaldı!

PKK'lı terörist sorguda itiraf etti.

Gündem 18.03.2019, 19:25
PKK'lı Karayılan'ın aklı Karadeniz'de kaldı!

PKK/KCK terör örgütünün sözde Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan’ın Karadeniz’i hedef gösterdiği ortaya çıktı. Murat Karayılan, Karadeniz halkının ayaklanması için eylem yapılmasını istediği belirlendi.

SORGUDAKİ TERÖRİST İTİRAF ETTİ

PKK/KCK terör örgütünün sözde Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan’ın örgüt üyelerine yönelik yaptığı konuşması deşifre edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde B.T. adlı teröristin sorgusundan çıkan bilgi İçişleri Bakanlığı’na ulaştırıldı. B.T.’nin ifadesinde hainlerin başı olan Murat Karayılan’ın son örgüt toplantısında yaptığı konuşmayı anlattığı öğrenildi.

HALKIN AYAKLANMASINI İSTİYOR

 İki ayrı kod ismi bulunan terör örgütü üyesi B.T.’nin Murat Karayılan’ın örgüt mensuplarına yönelik yaptığı son konuşmasında hedef gösterdiği devlet büyüklerini açıkladığını söyledi. Murat Karayılan’ın Cumhurbaşkanı, Bakan, AK parti ve MHP Milletvekillerine yönelik talimat beklemeden eylem yapmalarını istediğini belirten B.T.,  doğu illerinden ziyade Türk kökenli halkın yaşadığı Karadeniz Bölgesi’nde eylem yapılmasını ve halkın ayaklanmasını istediğini ifade etti.

ÖRGÜTÜN KANAATI DEŞİFRE OLDU

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı, örgütün yaptığı son toplantıda Karadeniz Bölgesi için oluşan kanaati de deşifre etti. Sorgulanan B.T., bölge halkının sözde savaş bitirme konusunda ayaklanabileceği için eylem yapılması yönünde karar alındığını söylediği öğrenildi. Karadeniz Bölgesi’nde olası terör örgütü mensuplarının sızmalarına yönelik bölgede operasyonların aralıksız olarak sürdüğü, örgüt üyelerinin geçiş yollarının tutulduğu belirtildi.  

GünebakışTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Ozgur ata 3 yıl önce
Ulan karayilan misin ne andersin, karadeniz halki seni bi eline gecirse lime lime dograyacak, bu salak da ayaklanma bekliyor. Pkk’nin beyin takiminin ne kadar beyinsiz oldugunun bir kaniti daha
ş e 2 yıl önce
gelsinlerde görsünler burası başka yere benzemez adamın postunu alırız sırtından hele bi gelmeyi denesinler
Söğütlü 2 yıl önce
aklı kalmasın nasıl olsa kılıçdaroglu avukatlıklarını sürekli yapıyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@