banner556

Pınar Fidan alevi sözleriyle tepki çekti, açıklama yaptı! Pınar Fidan kimdir?

Bir stund-uo gösterisinde alevi vatandaşlarla ilgili söyledikleri olay olan Pınar Fidan sosyal medyanın gündemine oturdu

Gündem 19.03.2020, 10:46
Pınar Fidan alevi sözleriyle tepki çekti, açıklama yaptı! Pınar Fidan kimdir?

Youtube üzerinde bir kanalda program yaparak tanınan Pınar Fidan'ın, Tuz - Biber adlı stand up gösterisinde Aleviler hakkında söyledikleri olay yarattı. Fidan, Madımak Katliamı’na göndermede bulunarak, "Toplayıp hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin. Geçmişte örnekleri var" gibi ifadeler kullandı. Daha sonra ironi yaptığını söyleysede Fidan büyük tepki çekti..

Komedyen olduğu belirtilen Pınar  Fidan’ın sözleri sosyal medyada infial yarattı. Çok sayıda isim Fidan’a tepki gösterirken eleştirilerin hedefindeki isim “Yanlış anlaşıldım” açıklaması yaptı.

Fidan’ın gösterisinde kullandığı tepki çeken sözleri şu şekilde:

“Siyasilerle ilgili şeyler paylaşıyor. Finlandiya Başbakanı işe metro ile gidiyormuş galiba ‘asıl cennete gidecekler bunlar, bizim ülkemizdeki siyasiler cehennemlik’ bunu söyleyen de bir yandan Alevi. Yani hiçbir şey yapmadan cennete gideceğini sanan insan. Bir de başkalarına böyle yargı dağıtıyor. Hani arada böyle haberler okuyorum cemevine saldırıda bulunulmuş. Bakın böyle haberler oluyor sık sık gazetelerin üçüncü sayfalarında ‘bilmem neredeki cemevine saldırıldı’ ama hiç Alevi kaybetmiyoruz. Çünkü boş, Alevi yok. Bir şey yapmamız gerekmiyor, saldırganlar cemevine Alevilerden daha çok gidiyor. Bunun anlaşılması lazım, çok istiyorsan meyhaneye falan git ya da hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin”

Tepki yağmasının ardından Pınar Fidan sosyal medya hesabından açıklama yayınlayarak yanlış anlaşıldığını kendisinin de alevi olduğunu söyledi.

İşte açıklama;

“Merhaba arkadaşlar. Uğraşmak istemedim başta ama bu kadar kişi tarafından yanlış anlaşıldı bir kere daha buradan açıklayayım. İzlediğiniz videoda tam tersini düşündüğüm  bir şeyi ironi olarak anlatıyorum.Mizah dalga geçmek yada küçümsemek için değil eleştirmek için yaptığımız bir şey. İnsanların gelen düşüncesini tekrar ederek aslında anladığınızın aksine öyle düşünenlerle dalga geçiyorum.  Önemi yok ama ben aleviyim ve alevi düşmanı oluduğumu düşünüp beddua,küfür ve hakaret eden bu kadar çok insan olabilmesine şaşırdım ve üzüldüm. Bunun benimle ilgili olmadığını biliyor ama hepimizi için üzücü. Videonun başı sonu olmadığı içinde yanlış anlaşılmış olabilir.  Orada alevi diye bahsettiğim kişi dayım. Can sağlığı diyelim ne diyelim"

Yorumlar (3)
dinçere ayhan kocaman 11 ay önce
ben sünni yim kardeşim. sanatınız batsın. ne yapmaya çalışıyorsunuz. nasıl bir cümledir o yahu. aleviler kadar taş düşsün başına.utanmazlar.
Aga Dersimi 11 ay önce
Almanya 1940 sanat anlayisi ile ayni. Cuk diye üzerinize oturmus.Alevi olup olmaman sizi bu irkçi anlayistan kurtarmaz. Utanç verici, mide bulandiricisin.
Ergün 11 ay önce
Senin gibi insanın Allah belasını versin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@