7m

uzungöl yayla otel

Pençe-Kilit Bölgesi'nden acı haber! 3 asker şehit 4 yaralı

Operasyon bölgesinden acı haber geldi. 3 asker şehit olurken 4 asker ise yaralandı.

Gündem 07.07.2022, 19:25
Pençe-Kilit Bölgesi'nden acı haber! 3 asker şehit 4 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bugün PKK terör örgütü mensuplarıyla yaşanan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı, Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca ve Piyade Uzman Çavuş Murat Yıldırım'ın şehit olduğu, 4 personelin de yaralandığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir askerin şehit olduğunu, 3 askerin yaralandığını bildirdi.

MSB'den yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile yaşanan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Murat Yıldırım'ın şehit olduğu, 3 personelin de yaralandığı belirtildi.

Hastaneye sevk edilen yaralı askerlerin tedavilerine başlandığı ifade edilen açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz." denildi.

ŞEHİT SAYISI YÜKSELDİ

Bakanlık tarafından yapılan daha önceki açıklamalarda, bölgede bugün PKK terör örgütü mensuplarıyla yaşanan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı ve Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca'nın şehit olduğu ve 1 askerin de yaralandığı bildirilmişti.

BAKAN AKAR'DAN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı için taziye mesajı yayımladı. Bakanlığın Twitter'daki hesabından paylaşılan mesajında Akar, "Kahraman silah arkadaşımız, 07 Temmuz 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" dedi.


Yorumlar (3)
VAKFIKEBİRLİ BOZKURT 1 ay önce
Allah rahmet eylesin.Mekanları Cennet olsun.Hilal Bıyıklı Türk Yiğitleri Şehid olacak..Ne idüğü belirsiz Suriyeli Ülkemizde 1.sınıf Vatandaş olacak..Ey akepe seçimde görüşeceğizzzz.
engin bahadır(vakfıkebirli) 1 ay önce
şehit var sen halen siyaset peşindesin sizden de ancak bu kadar olurdu zaten devam edin böyle
Bilgehan 1 ay önce
Dereceleri âli olsun. Allah ailelerine peygamber sabrı versin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@