banner556

Otobüs zulasında 307 kilo eroin !

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay önce uluslararası bir uyuşturucu şebekesini takibe aldı. Şebekenin İran’dan aldığı eroini bir yolcu otobüsüyle İstanbul’a getireceği, sonra da Hollanda’ya yollayacağı belirlendi. Önceki gün harekete geçen şe

Gündem 26.09.2013, 10:02
Otobüs zulasında 307 kilo eroin !

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay önce uluslararası bir uyuşturucu şebekesini takibe aldı. Şebekenin İran’dan aldığı eroini bir yolcu otobüsüyle İstanbul’a getireceği, sonra da Hollanda’ya yollayacağı belirlendi. Önceki gün harekete geçen şebeke üyeleri, eroini otobüsle Van’a getirdi. Van’da otobüs şoförü Nezir P., muavin dinlenme kısmına özel zula yaptırdı. Yaptırılan bölmeye 307 kilo 750 gram eroin kalıplar halinde zulalandı. Otobüs, Van Terminali’nden yolcularını alarak İstanbul Esenler Otogarı’na geldi. Burada yolcuları indiren şoför Nezir P., eroini zehir tacirlerine teslim etmek üzere Beylikdüzü’ne doğru yola çıktı. Otobüsün Beylikdüzü’nde bir depoya girip uyuşturucuları minibüse yüklediği görülünce polis harekete geçti.
 
BARON DUBAİ’DEN YÖNETİYOR
 

Eroin kalıplarının minibüse yüklenmesi bitince operasyona başlayan polis, 307 kilo 750 gram eroin ele geçirdi. Zehir tacirlerinin narkotik köpekleri koku almasın diye eroinin üzerine karabiber dökdüğü tespit edildi. Otobüs şoförleri Nezir P, Aziz P, Temel A. ve Kemal B. suçüstü yakalandı. Yapılan incelemede uyuşturucu baronunun şebekesini Dubai’den yönettiği tespit edildi. Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan baronun yakalanması için Dubai polisi ile irtibata geçildiği öğrenildi.

Çantaları minibüse attılar

Polis  kamerasına yansıyan görüntülere göre otobüsün yanına bir minibüs yanaşıyor. Ardından uyuşturucu bulunan çantalar otobüsten minibüse atılıyor. Bir polis memuru anonsla, yaşananları ihbar edince baskın yapılarak uyuşturucu tacirleri gözaltına alınıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@