Obama'dan Türkiye açıklaması!

ABD Başkanı önemli açıklamalarda bulundu

Obama'dan Türkiye açıklaması!
ABD Başkanı Barack Obama G20 zirvesi öncesi verdiği mülakatta "Türkiye, IŞİD'i yok etmek için önemli bir müttefik" ifadelerini kullandı.

Obama, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yapacağı görüşme öncesi verdiği mülakatta Türkiye ve ABD arasındaki güvenlik ilişkilerinde bir azalma olmadığını ve Türkiye'nin NATO'nun en güçlü üyelerinden biri olduğunu belirtti.

DARBE DEĞERLENDİRMESİ

ABD Başkanı 15 Temmuz sürecinde Türkiye'de politik ve sivil bir deprem yaşandığını ifade etti. Obama, "Şu an Türkiye'de bir yeniden inşa süreci yaşanıyor ama bu inşa sürecinin nasıl yaşandığı önemli" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, 4 Eylül'de ilk defa yüz yüze görüşecekler.
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
barış
barış - 4 yıl Önce

Deprem olduğu doğru ama ABD için bir deprem, Türkiyem için diriliş ve ayağa kalkış. Yapılanma dediği de kendi yapılanması, adamları azaldı ülkemizde ondan bahsediyor. Görevlerinden uzaklaştırılan hainlerin yerine yenilerini getirmek için planları var galiba...

ne alaka
ne alaka @barış - 4 yıl Önce

ne alakası var, her şeye verecek bir cevabınız var da bari mantıklı olsanız. fetönün adamları akp döneminde görevlendirilmiş o mevkilere getirilmiş, liyakat tanımaksızın torpille şuyla buyla kamuya doldurularak yetimin hakkı yenmiş saf ve yüzde yüz suç ortaklığı barındıran bir yapılanmadır. kandırıldık diyen bir zihniyetin dirilişten ayağa kalkıştan bahsetmesine elin adamı sadece güler, buna rağmen hala özeleştiri yapamayanlara ise kahkahayla karşılık verir!

SIRADAKİ HABER

banner513