Musa Orhan TSK'dan ihraç edildi

İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulunun kararı ile Musa Orhan devlet memurluğundan ihraç edildi.

Gündem 31.08.2020, 17:44 31.08.2020, 17:51
Musa Orhan TSK'dan ihraç edildi

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Musa Orhan'ın Jandarma Genel Komutanlığından ihraç edildiği duyuruldu.

Açıklama şöyle: “Nitelikli cinsel saldırı” suçundan hakkında kovuşturma yürütülen Musa ORHAN isimli şahıs, İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulunun 31.08.2020 tarihli “Devlet memurluğundan çıkarma” cezası verilmesi kararıyla Jandarma Genel Komutanlığından ihraç edilmiştir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

NE OLMUŞTU?

Batman'da ailesiyle birlikte yaşayan İpek Er, Musa Orhan'dan kendisini evlenme vaadiyle kandırdıktan sonra tecavüz ettiği iddiasıyla şikâyetçi oldu. İpek'in iddialarına göre, Siirt'te buluştuğu Musa Orhan kendisine alkol ve uyuşturucu hap içirip zorla birlikte olmuştu.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma kapsamında İpek Er'i Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. İfadesinde, "İntiharın eşiğine geldim. Ailemin yüzüne bakamıyorum" diye ifade veren genç kız, bu olayın ardından 16 Temmuz'da intihara teşebbüs etti. Hastanede tedaviye alınan İpek, 18 Ağustos'ta hayatını kaybetti. Geride bıraktığı mektubunda, sosyal medyadan tanıştıkları Musa Orhan'la yaşadıklarını gün gün anlatmıştı. Adli Tıp Kurumu raporu İpek'in ölümünün ardından hazırlandı. Rapora göre İpek tecavüze uğramıştı.

ADLİ KONTROLLE SERBEST

İpek'in intihara teşebbüs etmesinden bir gün sonra gözaltına alınan Musa Orhan'a tutuklama istendi ancak adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Musa Orhan'ı açığa aldı. İpek'in ifadeleri üzerine soruşturma başlatan Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı, nitelikli cinsel saldırı iddiasıyla Musa Orhan hakkında iddianame hazırladı. İddianameyi kabul eden Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Musa Orhan hakkında yakalama kararı çıkarttı. Teslim olan Musa Orhan19 Ağustos'ta tutuklandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Qw 1 yıl önce
Ne biçim bir adalet ulan adam tecavüz ediyor serbest başka bir adam sözlü taciz ediyor 2 senedir hapiste neyin kafasını yaşıyor bu hakimler Allah onların adaletinden bizleri muhafaza eylesin nasıl bişey anlamış değilim kadının altınları çalınmış hırsız belli polis diyorki altını geri alamazsın eee o zaman şok hapise oda yok adaletinizin içine tüküreyim yazıklar olsun ne hale geldik
Davut 1 yıl önce
Bakanlar tecavüzcülere sahip çıkmasın artık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@