Murat Zorluoğlu: Trabzon'un yeni otogarını 2 yılda bitirmeyi hedefliyoruz

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zorluoğlu yeni otogar için tarih verdi

Gündem 16.03.2019, 16:26
Murat Zorluoğlu: Trabzon'un yeni otogarını 2 yılda bitirmeyi hedefliyoruz

Değirmendere bölgesindeki mevcut otobüs terminalinin şehre yakışmadığını belirten Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu: “Günümüz koşullarının gerektirdiği tüm ihtiyaçları karşılayan ve Trabzon’a yakışır yeni bir otobüs terminalini ilk iki yılımızda hizmete açmayı hedefliyoruz.” 

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zorluoğlu, göreve geldiği takdirde hayata geçirmeyi planladığı projeler hakkındaki detayları kamuoyuna aktarmaya devam ediyor. Bu anlamda ekolojik köprüler ve Gülcemal hakkında açıklamalarda bulunan Zorluoğlu, kısa sürede çözmeyi sorunların başında gelen otogar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

HEM OTOGAR HEM TREN GARI 

Başkanlık görevine gelmesi halinde ulaşımdan kentsel dönüşüme, çevre düzenlemelerinden büyük şehire yakışır modern yaşam alanlarına kadar birçok hizmeti Trabzon halkı ile buluşturmayı arzu ettiklerini ifade eden Zorluoğlu, bu bağlamda şehre yeni bir otobüs terminali kazandırma zarureti de doğduğunu dile getirdi.

Başkan adayı Zorluoğlu, “Mevcut otobüs terminali ihtiyacı karşılayamaz hale gelmiş, yetersiz ve Trabzon’a yakışmıyor. Nasip olur göreve gelirsek Trabzon’a yakışan yeni bir otobüs terminalini ilk iki yılımızda inşallah hizmete alacağız. Ayrıca bu terminali, Erzincan’dan gelecek olan demir yolu ile aynı alanda konuşlandırıp hem otogar hem de tren garı olarak hizmet verecek bir ulaşım merkezini hayata geçirmeyi amaçlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

MODERN DOLMUŞLAR HİZMETE GİRECEK

Projenin mevcut otogarın yerinde hayata geçirebileceğini ancak fizibilite çalışmaları tamamlanmadan yer telaffuz etmenin doğru olmayacağını söyleyen Zorluoğlu, ayrıca Trabzon kültüründe önemli yeri olan dolmuşların modernizasyonlarının da yapılacağını belirtti. Klimalı, yaz kış konforlu yolculuk imkanı sunabilen, en önemlisi de engelli bireylerin daha rahat seyahat edebilmesi için modern dolmuşların hizmete gireceğini kaydeden Zorluoğlu, “Artık dolmuşlarımızı modernize etme zamanı geldi. Konunun tüm taraflarıyla istişarelerde bulunarak inşallah bu konuda da gerekli adımları ivedi bir şekilde atacağız” dedi.

UYGUN PARK VE DURAK YERLERİ OLUŞTURULACAK

İlçe minibüs ve otobüslerine de merkeze yakın alanlarda, uygun park ve durak yerleri oluşturacaklarını sözlerine ekleyen Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, “Trabzon’u kıymetli hemşerilerimizin destekleriyle, birlikte geliştireceğiz ve şehrimizi hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız” şeklinde konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
hakkı kılıç 3 yıl önce
trabzon halkının boş vaadlere karnı tok 17 yıldır neden yapmadınız otogarı trabzona...önünüze çıkan mı oldu...raylı sistem resmi zorluoğlunun izmir den alıntı çıktı ulusal basına rezil oldu... bu foto nerden çalıntı...
Gokhan 3 yıl önce
Olmayan trene garmı yapacaksın buda iyi sallıyor
Recep 61 3 yıl önce
Bu chp hic değişmemiş..istanbula 2. Köprü için aynı sözleri söylediler...vaybe chp bu ülkeyi yönetemez...
Metin 3 yıl önce
Bu bizim insanlarin fantazilerine bayiluyorum.Bu kadar akillilik çok göze batiyor,alçaktan atin yav..
davut 3 yıl önce
10 yıldır siz yönetiyorsunuz ama daha en temel sorunu ortadan kaldırmadınız: ulaşım. Ne yazık ki bu millet yine size oy verip bir 15 yıl daha oy vermeyenleri de bu berbat şehirde yaşamaya mahkum edecek. Yazık
Niyazi 3 yıl önce
:) atma ziyaaaa
Orhan yetim 3 yıl önce
Akparti zihniyeti ancak Kardeşi Kardeşe düşman eder
Muroo 3 yıl önce
Ziyaaaaa
Ahmet 3 yıl önce
Aman dolmuşculara bise deme sonra kizarlar atarabasina bindirirler bizi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@