Murat Zorluoğlu: Trabzon'un yeni otogarını 2 yılda bitirmeyi hedefliyoruz

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zorluoğlu yeni otogar için tarih verdi

Murat Zorluoğlu: Trabzon'un yeni otogarını 2 yılda bitirmeyi hedefliyoruz
banner432

Değirmendere bölgesindeki mevcut otobüs terminalinin şehre yakışmadığını belirten Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu: “Günümüz koşullarının gerektirdiği tüm ihtiyaçları karşılayan ve Trabzon’a yakışır yeni bir otobüs terminalini ilk iki yılımızda hizmete açmayı hedefliyoruz.” 

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zorluoğlu, göreve geldiği takdirde hayata geçirmeyi planladığı projeler hakkındaki detayları kamuoyuna aktarmaya devam ediyor. Bu anlamda ekolojik köprüler ve Gülcemal hakkında açıklamalarda bulunan Zorluoğlu, kısa sürede çözmeyi sorunların başında gelen otogar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

HEM OTOGAR HEM TREN GARI 

Başkanlık görevine gelmesi halinde ulaşımdan kentsel dönüşüme, çevre düzenlemelerinden büyük şehire yakışır modern yaşam alanlarına kadar birçok hizmeti Trabzon halkı ile buluşturmayı arzu ettiklerini ifade eden Zorluoğlu, bu bağlamda şehre yeni bir otobüs terminali kazandırma zarureti de doğduğunu dile getirdi.

Başkan adayı Zorluoğlu, “Mevcut otobüs terminali ihtiyacı karşılayamaz hale gelmiş, yetersiz ve Trabzon’a yakışmıyor. Nasip olur göreve gelirsek Trabzon’a yakışan yeni bir otobüs terminalini ilk iki yılımızda inşallah hizmete alacağız. Ayrıca bu terminali, Erzincan’dan gelecek olan demir yolu ile aynı alanda konuşlandırıp hem otogar hem de tren garı olarak hizmet verecek bir ulaşım merkezini hayata geçirmeyi amaçlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

MODERN DOLMUŞLAR HİZMETE GİRECEK

Projenin mevcut otogarın yerinde hayata geçirebileceğini ancak fizibilite çalışmaları tamamlanmadan yer telaffuz etmenin doğru olmayacağını söyleyen Zorluoğlu, ayrıca Trabzon kültüründe önemli yeri olan dolmuşların modernizasyonlarının da yapılacağını belirtti. Klimalı, yaz kış konforlu yolculuk imkanı sunabilen, en önemlisi de engelli bireylerin daha rahat seyahat edebilmesi için modern dolmuşların hizmete gireceğini kaydeden Zorluoğlu, “Artık dolmuşlarımızı modernize etme zamanı geldi. Konunun tüm taraflarıyla istişarelerde bulunarak inşallah bu konuda da gerekli adımları ivedi bir şekilde atacağız” dedi.

UYGUN PARK VE DURAK YERLERİ OLUŞTURULACAK

İlçe minibüs ve otobüslerine de merkeze yakın alanlarda, uygun park ve durak yerleri oluşturacaklarını sözlerine ekleyen Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, “Trabzon’u kıymetli hemşerilerimizin destekleriyle, birlikte geliştireceğiz ve şehrimizi hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız” şeklinde konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı kılıç
hakkı kılıç - 2 ay Önce

trabzon halkının boş vaadlere karnı tok 17 yıldır neden yapmadınız otogarı trabzona...önünüze çıkan mı oldu...raylı sistem resmi zorluoğlunun izmir den alıntı çıktı ulusal basına rezil oldu... bu foto nerden çalıntı...

Gokhan
Gokhan - 2 ay Önce

Olmayan trene garmı yapacaksın buda iyi sallıyor

Recep 61
Recep 61 @Gokhan - 2 ay Önce

Bu chp hic değişmemiş..istanbula 2. Köprü için aynı sözleri söylediler...vaybe chp bu ülkeyi yönetemez...

Metin
Metin - 2 ay Önce

Bu bizim insanlarin fantazilerine bayiluyorum.Bu kadar akillilik çok göze batiyor,alçaktan atin yav..

davut
davut - 2 ay Önce

10 yıldır siz yönetiyorsunuz ama daha en temel sorunu ortadan kaldırmadınız: ulaşım. Ne yazık ki bu millet yine size oy verip bir 15 yıl daha oy vermeyenleri de bu berbat şehirde yaşamaya mahkum edecek. Yazık

Niyazi
Niyazi - 2 ay Önce

:) atma ziyaaaa

Orhan yetim
Orhan yetim - 2 ay Önce

Akparti zihniyeti ancak Kardeşi Kardeşe düşman eder

Muroo
Muroo - 2 ay Önce

Ziyaaaaa

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Aman dolmuşculara bise deme sonra kizarlar atarabasina bindirirler bizi


SIRADAKİ HABER

banner393