MHP lideri Bahçeli'den erken seçim kararı sonrası açıklama

​Erken seçimi gündeme taşıyan ve iktidarla görüşerek erken seçim alınması kararında rol oynayan MHP lideri Devlet Bahçeli, erken seçimle ilgili açıklama yaptı.

Gündem 18.04.2018, 20:17
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim kararı sonrası açıklama

Erken seçim kararı sonrası MHP Genel Başkanı Devlet  Bahçeli, sosyal medya hesabı twitter'dan açıklama yaptı. Bahçeli şunları belirtti:

"Demokrasilerde seçim tazelenme, yenilenme, yeni heves ve heyecanlarla geleceğin özlem ve hedeflerine kilitlenme vesilesidir. Millet iradesi umuttur, huzurdur, ufuktur, uğurdur, uçurumları kapatacak çare ve çözüm vetiresidir.

Demokrasi varsa sorunlara teslim, sorun çıkaranlara tahammül, sorunlu emellere talim ve taviz elbette mümkün değildir. Her karanlığa bir hilal, her karamsarlığa bir hakikat, her kavgaya bir haysiyet aydınlığıyla mukabele ve misilleme kaçınılmaz zarurettir.

Önümüzdeki sisli süreci, risk ve tehlikelerle çevrelenmiş engebeli süreyi, Türk milletinin lehine çevirmek, Türkiye için bir avantaja dönüştürmek siyaset kurumunun, sorumluluk sahibi milli vicdanların asıl görev ve ödevleri arasındadır. Görevden kaçılmaz, ödevden korkulmaz.

YOL HARİTASI BELLİ OLDU

Sayın Cumhurbaşkanı’yla yaptığım müspet ve mümbit görüşmeyle önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben şuurunu 7 Ağustos Yenikapı ruhuyla teyit ederek tarihi mutabakata ulaştık. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin erkene alınmasında fikir birliğine vardık.

Sayın Erdoğan erken seçim tarihi olan 24 Haziran 2018’i bir basın toplantısı ile duyurup cümle aleme tebliğ ve ilan etmiştir. Doğrusu budur,olması gereken budur,Türkiye’nin önü açılmış,Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilebilmesi için demokratik yol haritası belli olmuştur.

Türkiye’nin iç ve dış odaklı pek çok meselesi, üstesinden gelinmesi şart olan pek çok meşguliyeti vardır. Bunun için sandığa müracaat, millet iradesini harekete geçirmek büyük bir mecburiyettir. Yapılan, yapılması gereken de budur.

SEÇİMDEN KAYGILANMAK SUÇLU BİR YAKLAŞIM

Sandıktan korkmak, seçimden kaygılanmak, demokrasinin erdemlerinden çekinmek sakat bir mantık, sakıncalı bir bakış, suçlu bir yaklaşımdır. Türkiye çok cepheden saldırı ve kuşatmaya uğramışken demokrasinin imkanlarına başvuru meşru, makul, muvafık bir davranıştır.

24 Haziran 2018 Pazar Günü; cumhurun dirilişine, Cumhuriyet’in doğruluşuna, Türk milletinin devasa seçimine sahne olacaktır. Geldiğimiz bu aşamada Türkiye kazanacak, istikbalimiz parlayacak, istiklal haklarımız bizzat Türk milleti tarafından güvenceye alınacaktır.

Seçim kararının milletimize, ülkemize, demokrasimize, siyasi partilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza değerlendirmelerinden, sağduyu ve olgun tavrından dolayı şükranlarımı iletiyorum.

CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ SAYIN ERDOĞAN'DIR

Tekraren diyorum ki; Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.Gayret bizden takdir Türk milletinden,himaye ise Cenab-ı Allah’tandır. Cumhur İttifakı Türkiye Cumhuriyeti’dir,Türk milletinin ruh kökünden parlayarak doğmuştur.Önümüz hamd olsun açık, gelecek aydınlıktır.

 
Yorumlar (6)
farozlu 3 yıl önce
mide bulandiriyorsun.
LAZO 3 yıl önce
DiGERLERi GiBi BiRGÜN SENiDE HARCAYACAKLAR...
göktürk bozkurt 3 yıl önce
siyasi enkaz konuşuyor kimsenin ciddiye aldığı yok kendini nimetten sayıyor sana haram olsun verdiğimiz oylar emeklerimiz şehitlerimiz haklarımız çöp olup gideceksin az kaldı
uğur yalçın 3 yıl önce
Maymun ettiler seni eğlencesi oldun fikir birligiymis seni kim takar daha zürriyetsiz bile dedi sana hiç gururun yokmu senin nasıl bir varlıksın sen
Sedat 3 yıl önce
Tarih bir kahramanları yazar, bir de çomak sokanları.. bu çomak sokanların hanesine yazıldı.. vatanını koltuğuna değişen bir zavallı olarak tarihteki kirli sayfada yerini alacaktır
Ugur şirin 3 yıl önce
Senin yüzünden partimizden soğuduk bir daha da ne oyumuz ne desteğimiz sana yaziklar olsun.hesap sormazsanız namussuzdunuz havaya yumruk sallıyor bol kepçeden atıyordun ne oldu kurdu kuzu ettiler giy şunu söyle tamam efenim grl bakiyim saraya tamam efenim şuradan iki çay ver dese onuda verirsin sen ülkenin bekası için tabi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@