MHP'de Nuri Okutan ve Sinan Oğan ihraç edildi!

MHP'de muhalif milletvekillerinden Nuri Okutan, Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok ve parti üyesi Sinan Oğan ihraç edildi.

Gündem 10.03.2017, 12:16 10.03.2017, 12:50
MHP'de Nuri Okutan ve Sinan Oğan ihraç edildi!
MHP'li milletvekilleri Nuri Okutan, Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok ve parti üyesi Sinan Oğan MHP'den ihraç edildi. 

MHP Merkez Disiplin Kurulu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan, parti üyesi Sinan Oğan, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un partiden ihraç edilmesine karar verdi. 

MHP'den konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: 

"Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş bulunan Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve Sinan Oğan hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı Merkez Disiplin Kurulu'nca müzakere edilmiş, müzakereler sonucunda yapılan gizli oylama ile Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İli Altıeylül İlçe Teşkilatı üyesi Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un, Ankara İli Çankaya İlçe Teşkilatı üyesi Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun, Ankara İli Keçiören İlçe Teşkilatı üyesi Isparta Milletvekili Nuri Okutan'ın ve Iğdır İli Merkez İlçe Teşkilatı üyesi Sinan Oğan'ın, her biri için ayrı ayrı olmak üzere, Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78/4 - , (e) ve (h) maddeleri uyarınca Parti üyeliğinden 'kesin çıkarma' cezası ile cezalandırılmasına, 10.03.2017 tarihinde katılanların oy birliği ile karar verilmiştir"


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Pendik 4 yıl önce
gönlümüzden nasıl ihraç edeceksiniz.genel merkeze öyle bir yenilgi yaşatacağız ki.şimdiye kadar aldığınız yenilgileri mumla arayacaksınız.
şeref 4 yıl önce
Bugünkü riyakar MHP zaten ülkücüleri temsil etmiyor, HAYIRlı günler bizi bekler
Adnan 4 yıl önce
Allah askina Erdoganin Diktatörlügünü DÜNYA konusuyor cikip 1 kere dedimi HAYIR diktatör olmayacagim,desede kim inanacak?.Eyvah eyvah Eyvah
dogrucu 4 yıl önce
Liderinin pesinden gitmeyi bilmeyen parti uyesinin o partide isi yoktur. parti ayni yolda olanlarin bir arada oldugu yerdir. kimle ayni yolda olduklarini dusunuyorlarsa oraya giderler. buyutulecek bir sey yok. miletin takdirini almislarsa orada da secilirler.
Hakan yılmaz 4 yıl önce
Davasının değil de başkalarının kuyruğundan giden liderler için de bir fikrin var mı?
Evet 4 yıl önce
Bu hayır cephesi, biraz daha çalışırsa, korkarım AK Partiye de hayır detirtecekler. O zaman muasır medeniyetlere Ülkemiz çıkmış olacak. Hafazan ALLAH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@