7m

7m

hyundai

Merkez Bankası'ndan piyasaya müdahale!

Merkez Nankası'ndan piyasaya 4. kez müdahale yapıldı.

Gündem 13.12.2021, 13:00
Merkez Bankası'ndan piyasaya müdahale!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası piyasaya müdahale ediyor. TCMB yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Döviz kurlarında görülen sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edilmektedir.

Önceki hafta iki, geçen hafta bir kez satım yönünde döviz piyasasına doğrudan müdahalede bulunan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası(TCMB), bugün bir kez daha aynı yönde müdahalede bulundu.

Müdahaleyi önceki duyurularında olduğu gibi, "Döviz kurlarında görülen sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edilmektedir" açıklaması ile bildiren TCMB, bu müdahaleye 14,50 TL'nin üzerinden başladığı görüldü.

Satım yönündeki bu doğrudan müdahale ile kur 14,30 seviyesine kadar geri çekildi. Dolar bugün en yüksek 14,6348 seviyesini görerek rekor kırmıştı.


Yorumlar (4)
Serkan 6 ay önce
böyle ekonomi mi olur arkadaş bu ne ya. Ülke resmen iflas etmiş
diplomalı iktisatçı 6 ay önce
escobar gibi dolarları yakıyorlar yine
KAMUHOT 6 ay önce
SAĞLIKSIZ FİYAT ARTIŞLARIYMIŞ. GÜLDÜRMEYİN YA. BUNDAN 3-4 YIL ÖNCEDEN EKONOMİSTLER EKONOMİ DUVARA ÇARPACAK DİYE BAĞIRIP DURUYORLARDI. ANCAK BÜYÜK EKONOMİST SİZ NE ANLARSINIZ EKONOMİDEN. EKONOMİ BENİM İŞİM DİYORDU. BİR ŞEYLER YAPMAK İÇİN NE BEKLENİYOR DİBİ GÖRDÜK. DAHASI İSE YOK OLUP GİTMEMİZ.
Yaylacı TS 6 ay önce
Bıktık içi boş müjdelerden....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@