banner518

Kılıçdaroğlu’dan YSK hakimlerine sert sözler: Hakim dediğin adam, satılık adam değildir

Kemal Kılıçdaroğlu 7 hakim için "Çete" ifadesi kullandı.

Gündem 07.05.2019, 13:58
Kılıçdaroğlu’dan YSK hakimlerine sert sözler: Hakim dediğin adam, satılık adam değildir

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YSK üyesi hakimlkere sert sözlerle yüklendi. "Hakim dediğin adam verdiği kararın arkasında duran adamdır. Satılık adam değildir. Siyasi baskılara boyun eğen adam değildir." dedi ve iptal kararı veren

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Vatandaş tercihi kullandı. Gitti sandığa oyunu kullandı. Adaletten belediye başkanımızdan yana oyunu verdi. Onların tahmin etmediği bizim de yüzde yüz kazanacağımız yerleri aldık.

İstanbul’a gelince kumpas kurmaya başladılar. Milletin iradesine demokrasiye kumpas kurmaya başladılar. YSK’deki bazı hakimlerle kurdular.

Onların yüzünü bugün size göstereceğim. Demokrasi adına utanırlar mı çocukların adına utanırlar mı bilmiyorum. Kendilerine hakim dedikleri için utanırlar mı onu da bilmiyorum.

Esen rüzgara göre gelen talimata göre karar veren bir YSK istemiyoruz.  Gelen şikayet üzerine 39 ilçede tüm oylar sayıldı. bir oy bile kalmadı. Sonuç Ekrem İmamoğlu.  6 İlçede bütün sandıkları sayacağız dediler buyurun dedik. Bütün oylar sayıldı değişen bir şey oldu mu? Hayır

Baktılar değişmiyor Büyükçekmece’yi savcısı kaymakamı evlere baskın yapıp sahte tutanak tutmaya başladılar. Milletvekillleri arkadaşlarımız o evlere gittiler tutanakları buldular. İtiraz edecekleri bir şey kalmadı.

Sondajla sayacağız Peki dedik. 57 sandığı beyler oturdular saydılar sonuç yine değişmedi. 41 bin kısıtlı var dediler. Seçim sonuçları bunları etkiler dediler. Normalde bu siyasi partilerde olmaz. 766 kısıtlı çıktı.

Baktılar olmuyor sandık kurullarında usulsüzlük var dediler. İyi de biz oluşturmadık. Bunları gerekçe göstererek verilen mazbatayı iptal ettiler. Hakim dediğin adam verdiğin kararın arkasında duran adamdır. Hakim dediğin adam vicdanına göre karar veren adamdır. Hakim denen adam satılık değildir.

Hakim dediğin kişi siyasal baskılara boyun eğen adam değildir. Adaletin olmadığı bir yerde bir devlet ayakta kalamaz. Milletin iradesine kumpas kurdular.

Seçim itirazlarının gerekçeleri:

Bu kumpası  CHP yapmadı. Henüz kimin yaptığını bilmediğimiz birileri bir şeyler yapıldı. Bu işte bir gariplik var.

YSK içinde çete mensubu sözde 7 hakim.

“İstanbul’da kesinlikle bir şeyler oldu. Sandık başında oldu” Bak bu doğru. Sandık başında halk Ekrem İmamoğlun’u seçti.

YSK’ya 2 kez 7 madde halinde yaptım. YSK kanunlara daha önce benzer olaylarda aldığı kararlara uymak zorundadır. Geçmişte ne karar aldıysan arkasında duracaksın.

Seçimde kaybedenler devletin gücünü kullanmak isterse YSK elinin tersiyle itecek.

Bugün geldiğimiz noktada iktidarın YSK’da 7 taşeronu vardır.Biz bunları gözlüyoruz. Biz bunun için YSK'ya bir çağrı yaptık Akşener'le birlikte iki kez bu çağrıyı yaptık. 7 madde halinde bu çağrıyı yaptık. Birinci madde; ‘YSK yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı karalara uymak zorundadır' dedik. Devletin gücünü kullanarak yasa dışı itiraz için gerekçe üretiyorsan YSK bunu reddetmelidir dedik. Üçüncü madde, YSK iktidar sahiplerinin yani egemen güçlerin YSK üzerinde kurduğu baskılara boyun eğmeme zorundadır.

YSK dik ve onurlu durması gerekir çünkü onun cübbesinde düğme yoktur. YSK, seçimsiz bir Türkiye isteyen iktidar sahiplerine dur demek zorundadır. Beşinci madde; YSK, hukukun üstünlüğünü mü iktidar sahiplerinin üstünlüğünü mü savunacaktır. Buna karar vermelidir.

Ve YSK hukukun üstünlüğünü esas alarak karar vermek zorundadır. Bunu hatırlattık. Altıncı madde; YSK'da altıncı madde mi var yoksa iktidar sahiplerinin taşeronlaştırmak istedikleri mi var. Bugün gelinene noktada YSK içinde iktidar sahiplerinin taşeronları vardır. YSK haram yemeyi kabul etti. Kul hakkı yemek ne zamandır beri hakimlerin görevi oldu. Biliyorum bunu söyledim diye tazminat davası açacaklar. Açmazsanız namertsiniz.

Kılıçdaroğlu YSK’daki hakimlerin ismini açıkladı:

Erhan Çiftçi
Nakiddin Buğday
Faruk Kaymak
Refik Eğri
İlhan Hanağası
Zeki Yiğit
Muharrem Akkaya

Bunlar YSK’da görev yapan çete mensubu sözde hakimler


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (21)
Türk 1071 1 yıl önce
Hiçbir kimse TC yargı adamlarına çete diye hakaret edemez. Haddini bil sayın kılıçdaroğlu
özgür 1 yıl önce
yargı mensupları halkın iradesini gasp edebilir mi peki
Hakan 1 yıl önce
Hicbir yargic da tetikci olamaz cok bilmis efendi
Turgay 1 yıl önce
Terbiyeli adammış az bile söylemiş.
sifteri 1 yıl önce
ne deseymiş.. piyon mu? TC yargı adamları değil. RTE yargı elemanları
ali kara 1 yıl önce
komiksiniz
İstanbul Trabzonlular 1 yıl önce
omurgasız hirsiz onlar, kendileri bile inanmiyor, ülkede adalet bir kadin adindan ibaret...
#Cumhurbaşkanı İmamoğlu
DuRsUnTeMeL 1 yıl önce
Bence az bile demiş...
veli gelir 1 yıl önce
#Herşeyçokgüzelolacak
Güven 1 yıl önce
Bu yedi hakimin ailesi memleketi anası babası ve hatta cocuklarıda deşifre edilmeli ne farkı var bunların darbe yapan genarallerden halka darbe yapmıştır bu hakimler
Ali Papa 1 yıl önce
YSK nın 7 üyesi belki korku belki biat kültürlerinden dolayı kendi içtihatlarını yediler, yuttular, kanunları, Anayasayı yüzleri bile kızarmadan çiğneyip hiç utanmadan TVlere bile çıktılar. (ysk bşk.) ve seçimi iptal ettiler. Aynı seçmen listesiyle bu defa yüzbinlerce fark olacağı için şimdi seçmen listelerini değiştirmek için her türlü katakulliyi yapacaklardır Hep beraber göreceğiz.
Serdar 1 yıl önce
Ysk yargıçlarını isimlerini tek tek okutarak yuhalattın ve onlara çete diye hakaret ettin, suç işledin. Sen ve ekibinden ala çete göremiyorum. Sen yaptığın gibi genel başkanlık olmaz.mustafa kemalin partisini ne hale getirdin
haçkali 1 yıl önce
yalova, artvin yusufeli, denizli honaz seçimlerini iptal eden ysk üyeleri de satılıkmıdır. senin istediğin kararları verdiklerinde onlardan iyisi yok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@