7m


7m

hyundai

Kılıçdaroğlu "kaçış planını anlatacağım" dediği videoyu paylaştı

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik iddialar sunduğu videoyu paylaştı.

Gündem 25.05.2022, 08:56 25.05.2022, 09:15

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada saat 22'yi işaret ederek "Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim" demiş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise bu iddialara "Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür" ifadesiyle yanıt vermişti. Kılıçdaroğlu, Erdoğan ile ilgili iddialarını konu alan videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin grup toplantısında, "Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Yurtdışındaki yapının başlarında da Erdoğan'ın aile bireyleri geliyor. O yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkartma istiyorlar paravan yapı üzerinden. Birkaç yüz kişi ile sınırlı. İzin çıkarma peşindeler" açıklamalarında bulunarak saat 22'de bir video paylaşacağını duyurmuştu.

GRUP TOPLANTISINDAKİ SÖZLERİNE AK PARTİ'DEN YANIT

Bu açıklamanın ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ise "Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili 'kaçacak' ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür" dedi.

KILIÇDAROĞLU İŞARET ETTİĞİ SAATTE VİDEOYU PAYLAŞTI

Saatler 22.00'ı gösterdiğinde geldiğinde Kılıçdaroğlu, söz konusu videoyu, "Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler!" notuyla paylaştı.

Saat 22.00'ı işaret etmişti! Kılıçdaroğlu, beklenen videoyu paylaştı

BÜROKRATLARA SESLENDİ

Videonun başında bürokratlara seslenen Kılıçdaroğlu, "Ülkemizin dürüst, şerefli bürokratlarına selamlar olsun. Onlar başımızın üstünde. İktidarımızda onları çok güzel günler bekliyor. Hepsini biliyoruz, duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun. Sarı bürokratlar… Sizler devleti bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Öncelikle birazdan açıklayacağım şey, skandal ile yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Amacım, komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Komaya sokulan bu devi uyandırmak ve çalışır hale getirmektir. Ama size de büyük bir iyilik yapıyorum sarılar. Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan, küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun. Çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz." ifadelerini kullandıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik iddialarını sıraladı.


Yorumlar (16)
Osay61 1 ay önce
15 Temmuz da kimin kaçacağı belli olmuş idi!
Gogali 1 ay önce
Yazık buna yahu ne içiyor ne çekiyor bu beyni diline hakim değil yoksa aklı başında olan bir insan (?) böyle açıklamalar yapmaz baktı ki benden bir cacık olmayacak başlayayım yalana iftiraya 15 Temmuzda kaçacak diyenler arkalarına bakmadan kaçtılar ama REİS darbenin göbeğine indir bunun açıklamalarını ancak mazhar osman da yatanlar kulak verir onlarda inanmaz bu müdürrrrrrrrr çok cahil
vatandaş 1 ay önce
Bu adamı savunanlar bundan daha salak. Adam doğru söylüyor, bu gelirse PKK çok rahat edecek.
Gogali 1 ay önce
sözde Milliyetçi geçinen beyin noksanı bu adamın kimlerle görüştüğüne bir bak kimlerle ittifak ettiğine bir bak senden büyük vatan haini mi 15 Temmuz da sen evinde ... kebabı yaparken biz İstanbul da sokaklardaydık beyinden aciz kime ne söyleyeceğine iyi bak
Milliyetçi 1 ay önce
Sende mi vatan hainisin?
zübük 1 ay önce
kılıçdaroğlu belgesiz,kanıtsız konuşmuyor ki...ama sizin için tüm bunlar yok hükmünde. bu kadar kör olunmaz...
Cenk 1 ay önce
Bu kardesimizin beyni sulanmaya baslamis ve bu yastaki kisiler bu ülkeyi yönetecek. Vay halimize!!!
CENK 1 ay önce
Bu arada "BU ÜLKEDE HERSEY OLURSUN AMA REZIL OLMASIN"
Gazipaşalı.. 1 ay önce
Bir ülkeyi cahil bırakırsan o ülke sürüklenmeye iflas etmeye mahkumdur. İnsanlar buralara yorum yazdığında bilgi birikim sahibi olalı ama ne kadar boş insan var buraya yorum yazıyor. Bir ara Man adası belgeleri vardı sonu ne oldu bilen varmı.. Ankara başkent doğal gaz amerikaya para havale etti kimlere bu paralar gitti.. Okuyun bilgi sahibi olun..cahil kalmayın..
Gogali 1 ay önce
Bilgi ve birikimim senin gibileri sen ve senin gibileri cebimden çıkartır baştan aşağı cehalet seni bilgi ve birikim sorgulayacaksan en boşta bu müdürü sorgula gerçi kılavuzu karga olanın burnu .... kurtulmaz size böyle müdürler lazım
süleyman 1 ay önce
man adası davasının sonucunu bilmek istemeyen araştırmaz tabii. yargıtay kılıçtaroğlu haklı dedi.
Noname 1 ay önce
Atatürkün partisi nerde Portresi kk ??bu chp içindede galiba bölündü komünistler , kemalistler ,Atatürkçüler Dhkp -c ler bu pariden bir cacık olmaz olamaz çünkü hür idareyle yönetilmiyor !!!!!!
Gogali 1 ay önce
Önce sen bize 15 Temmuz da nasıl kontrollü kaçış yapıp belediye başkanının evinde bacak bacak üstüne atıp kahveni yudumladığını da anlat bakalım müdürrr
salih 1 ay önce
ALLAH KAHRETSİN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@